Home > News > News archive > ESF news > Eiropas Savienības dārza svētki 2011. gada 8.maijā[..]

Eiropas Savienības dārza svētki 2011. gada 8.maijā Vērmanes dārzā no12.00 līdz 18.00

Translation of this page is not available.
Visit SIF info page:
Or use automated translation:

PIEDALIES! Esi brīvprātīgais! Uzdrošinies izmainīt!

Eiropas Savienības dārza svētki

2011. gada 8.maijā Vērmanes dārzā no12.00 līdz 18.00

 

Eiropas Savienības dārza svētki 2011, kurus atzīmē par godu Eiropas dienai, šogad veltīti Eiropas brīvprātīgā darba gadam. Iesaistot plašu dalībnieku loku, tiks atspoguļots brīvprātīgais darbs kā unikāla sociālās līdzdalības forma.

 

11 informatīvajās teltīs Vērmanes parka teritorijā ikvienam interesentam būs iespēja saņemt izziņas materiālus par brīvprātīgo darbu dažādās sociālajās jomās, skaidrojumus par brīvprātīgo kustības pamatprincipiem, kā arī praktiskus ieteikumus, kā iesaistīties sabiedrībai tik būtiskajā sociālajā kustībā.

2011.gads ir pasludināts par Eiropas Brīvprātīgā darba gadu. Tas ir pamudinājums ES dalībvalstīm pievērsties brīvprātīgā darba jautājuma sakārtošanai, attīstot brīvprātīgā darba īstenošanas atbalsta sistēmu un veicot brīvprātīgā darba esošās sistēmas izpēti un analīzi, vienlaikus popularizējot brīvprātīgo darbu sabiedrības vidū.

Īsi par Eiropas dienu

1950.gada 9.maijā – piecus gadus pēc II pasaules kara beigām – Francijas ārlietu ministram Robertam Šūmanam radās plāns apvienot Eiropas valstu ogļu un tērauda nozares, lai tā novērstu vēl viena kara iespēju. Šī ideja īstenojās realitātē un kļuva par Eiropas Savienības sākumpunktu, tāpēc 9.maiju visā Eiropas Savienībā atzīmē kā Eiropas Dienu.

Turpinot tradīcijas, Latvijā no 5. līdz 9.maijam tiks atzīmēta Eiropas nedēļa, kuras galvenais notikums būs jau trešie ikgadējie Eiropas Savienības Dārza svētki, kas šoreiz, pielāgojoties kalendāra ritējumam, notiks 8.maijā Vērmanes dārzā, Rīgā. Pasākums būs veltīts Eiropas brīvprātīgā darba gada tēmai, kuras ietvaros tiks popularizētas brīvprātīgā darba vērtības un nozīme sabiedrībā.

Sabiedrības integrācijas fonds piedalīsies ES dārza svētkos teltī "Sociālā iekļaušana" ar Labas gribas memorandu un informāciju par EEZ/Norvēģijas finanšu instrumenta grantu shēmas "NVO fonds" rezultātiem.

Kopā ar Sabiedrības integrācijas fondu dārza svētkos piedalīsies arī "Liepājas jaunie vanagi", sociālo brīvprātīgo biedrība "ODIN/VITA", invalīdu un viņu draugu apvienība "Apeirons" , Zemgales NVO centrs" un Alūksnes un Apes novada fonds.

Kopā teltī "Sociālā iekļaušana" piedalīsies arī  -Latvijas Bērnu forums, Brīvprātīgais.lv, Somijas vēstniecība, Latvijas Neredzīgo biedrība un LNB Rehabilitācijas centrs.

Aktivitātes teltī "Sociālā iekļaušana" organizē Labklājības ministrija.