Sākums > Aktualitātes > Jaunumu arhīvs > Jaunumi > Sabiedrības integrācijas fonda padome apstiprina r[..]

Sabiedrības integrācijas fonda padome apstiprina rezultātus trijās NVO fonda programmās

Šodien, 13.janvārī Sabiedrības integrācijas fonda padome apstiprināja projektu konkursu rezultātus trijās programmās NVO fonda ietvaros - "NVO darbības atbalsta programmai", "NVO kapacitātes stiprināšanas programmai" un "NVO projektu programmai", kas tiek finansētas EEZ un Norvēģijas valdības finanšu instrumentu ietvaros.

Tā "NVO darbības atbalsta programmā" finansiāli atbalstītas tiks 7 darba programmas par kopējo summu 336 823,31 eiro, t.sk. 3 nacionāla mēroga un 4 vietējā mēroga organizācijas. Šī programma ir paredzēta pieredzējušām nevalstiskām organizācijām, kuras sekmīgi darbojas pilsoniskas sabiedrības attīstības labā. Organizācijas, kas atzītas par uzvarētājām, pēc līgumu noslēgšanas saņems finansiālu atbalstu savas organizācijas darbības nākamajiem diviem gadiem.

 "NVO kapacitātes stiprināšanas programmā" kopumā atbalstīti 10 projekti par kopējo summu 227 549,74 eiro, no tiem pa 2 projektiem Rīgas, Pierīgas, Zemgales un Latgales reģionā, un pa 1 projektam - Vidzemē un Kurzemē. Šī programma ir paredzēta jaunām vai mazāk pieredzējušām organizācijām kā vienreizējs atbalsts, lai tās turpmāk varētu sekmīgi darboties kādā no EEZ/Norvēģijas finanšu instrumentu prioritārajām jomām.

"NVO projektu programmā" atbalstīti 9 projekti par kopējo summu 445 534,18 eiro, no tiem 7 projekti ir atbalstīti sadaļā "mazie" projekti, t.i., kuros pieprasītais finansējums ir līdz 50 000 eiro un 2 projekti - sadaļā "lielie" projekti, t.i., kuros pieprasītais finansējums ir līdz 100 000 eiro. Projekti tiks īstenoti dažādās jomās - gan sociālās integrācijas jomā vardarbībā cietušajiem nodrošinot sociālo rehabilitāciju, cilvēkiem ar speciālām vajadzībām nodrošinot sociālās rehabilitācijas un attīstības iespējas, reintegrāciju izglītībā, interešu aizstāvību, gan vides jomā atjaunojamās enerģijas popularizēšanā un izmantošanas veicināšanā, gan pārrobežu sadarbības jomā, kā arī augsto tehnoloģiju izmantošanu izglītības un ekonomikas jomās.

Sabiedrības integrācijas fonds konkursus EEZ un Norvēģijas finanšu instrumentu ietvaros izsludināja trešo reizi, taču drīzumā plānots izsludināt ceturto un pēdējo konkursu NVO fonda programmās. NVO darbības atbalsta programmā konkursu plānots izsludināt š.g. februārī, bet abās pārējās programmās š.g. aprīlī.