Начало > Hовости > Архив новостей > Hовости > Ieminies par iecietību visā Latvijā!

Ieminies par iecietību visā Latvijā!

перевод этой страницы не доступен.
Посетить SIF информационную страницу:
Или используйте автоматизированного перевода:

Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatne (LSKJ) no šī gada 15. līdz 28. jūlijam rīko velotūri „Ieminies par iecietību" ar mērķi rosināt cilvēkus domāt par daudzveidīgas sabiedrības priekšrocībām un savstarpējo toleranci. Velotūres ietvaros 14 dienu laikā, veicot teju 900 km lielu attālumu, Latviju apceļos arī „Labas Gribas Memorands".

Velotūres ideju radījuši paši jaunieši, kas vēlas, lai ikdienas dzīve mūsu Latvijā kļūtu pozitīvāka un attiecības starp līdzcilvēkiem uzlabotos. „Mēs „netēmējam" uz kādu traku un nepiepildāmu ideju, mēs vēlamies veidot pozitīvu akciju, kas aizrautu arī citus un liktu tiem aizdomāties par iecietīgu attiecību veidošanu vienam ar otru," atzīst Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatnes organizācijas vadītāja un viena no idejas iniciatorēm Agnija Jankovska.

Divas nedēļas ilgo piedzīvojumu pavadīs ne tikai riteņbraukšana, bet arī dažādi izklaides un izglītojoši pasākumi vairākās Latvijas pilsētās.

„Arī velotūres nosaukums „Ieminies par iecietību" nav izvēlēts nejauši, jo vārds „ieminies" ietver abas galvenās idejas - gan sarunas par un ap iecietības tēmu, gan īstu mīšanos ar riteņiem," skaidro A. Jankovska. Nozīmīgākās pieturvietas paredzētas 10 pilsētās, kurās atrodas arī Latvijas Sarkanā Krusta nodaļas, tostarp Rēzeknē, Pļaviņās, Valmierā, Cēsīs, Ogrē, Rīgā, Dobelē, Saldū, Talsos un Liepājā.

Visās velotūres pilsētās būs iespējams pievienoties „Labas Gribas Memorandam", ko izveidojis Sabiedrības integrācijas fonds (SIF).

„Memorands aicina un labu un pozitīvu darbību gan Latvijas organizācijas, gan ikvienu Latvijas iedzīvotāju. Tas īpaši uzsver toleranci un cieņu pret dažādām kultūras formām un cilvēciskās izteiksmes un esības veidiem, kā arī aicina izskaust jebkāda veida diskrimināciju un neiecietību, veicināt integrāciju, stiprināt ģimeniskās vērtības un būt pilsoniski aktīviem un iesaistīties sabiedrības un Latvijas valsts dzīvē," Memoranda nozīmi skaidro SIF sekretariāta direktore Aija Bauere.           

Pasākuma mērķis:

  • Vērst sabiedrības uzmanību uz iecietību, kā veidu, lai mazinātu konfliktus sabiedrībā,
  • Sniegt pozitīvu paraugstundu jauniešu iniciatīvai,
  • Iedrošināt runāt par dažādību kā par iespēju, nevis draudiem.

Pasākuma uzdevumi:

  • Velobrauciena laikā uzņemt informatīvu filmu par vardarbības un diskriminācijas gadījumiem ikdienas situācijās, kas kalpos kā mācību materiāls vienaudžu izglītotājiem - vadot lekcijas skolās par šīm tēmām,
  • Runāt par iecietību neparastā, atraktīvā, nepiespiestā veidā,
  • Popularizēt brīvā laika lietderīgu pavadīšanu,
  • Sabiedrības veselības un psiholoģiskā komforta veicināšana ar riteņbraukšanu.

Par pasākumu izpildi pilsētā rūpēsies LSKJ nodaļu pārstāvji. Sīkāka informācija un notikumu video, foto būs pieejami www.lskj.lv.

Vēl iespējams pieteikties!!!

Visus velotūres interesentus vēl aicinām pieteikties līdz 12.jūlijam! To var izdarīt, aizpildot elektronisku pieteikuma anketu, kas atrodama LSKJ mājas lapā www.lskj.lv sadaļā „Ieminies par iecietību"!

Lai palielinātu informētību par diskrimināciju, iepazīstinātu ar ES tiesību aktiem, kā arī veicinātu ieguvumus no daudzveidības, 27 Eiropas valstīs tiek īstenota Eiropas Komisijas Nodarbinātības, sociālo lietu un vienādu iespēju ģenerāldirektorāta informatīvā kampaņa „Par dažādību. Pret diskrimināciju". Šīs kampaņas ietvaros tiek atbalstīta arī LSKJ rīkotā iecietības velotrūre. Par kampaņu uzzini vairāk:

Par dažādību. Pret diskrimināciju

Par velotūres idejiskajiem atbalstītājiem kļuvuši Sabiedrības integrācijas fonds, Tiesībsarga birojs, Klubs „Māja" . Velotūres dalībniekus atbalsta SIA Fazer maiznīca, SIA Aljur Pluss, SIA Pure Food, SIA Ezerkauliņi.

VELOTŪRES MARŠRUTS

(datumi un pilsētas, kurās notiks publiskas kampaņas):

1. Rēzekne (15.07.) - ielu akcijas, viktorīnas, dažādu organizāciju publiskie priekšnesumi Raiņa parkā

2. Pļaviņas (16.07.) - dažādas radošas aktivitātes Marijas Brimmbergas Pļaviņu vidusskolā 

3. Cēsis (18.07.) - publisks koncerts, pirmās palīdzības paraugdemonstrējumi, sporta sacensības Pils parkā

4. Valmiera (19.07.) - radošās darbnīcas, dažādas aktivitātes Vecpuišu parkā

5. Ogre (20.07.) - labdarības koncerts Ogres estrādē

6. Rīga (21.07.) - orientēšanās pasākums pilsētas iedzīvotājiem, publiski priekšnesumi Vērmanes dārzā

7. Dobele (22.07.) - jauno grupu koncerts, skeiteru paraugdemonstrējumi Skeitparkā

8. Saldus (23.07.) - publiskas akcijas Kalpaka laukumā

9. Talsi (25.07.) - publisks pasākums pie kultūras nama

10. Liepāja (28.07.) - velotūres noslēguma pasākums Promenādē