Sākums > Aktualitātes > Jaunumu arhīvs > Jaunumi > Parakstīti pirmie apakšprojektu īstenošanas līgumi[..]
Kļūda
  • Plugin mavikThumbnails needs library GD2

Parakstīti pirmie apakšprojektu īstenošanas līgumi Latvijas un Šveices sadarbības programmas grantu shēmas „NVO fonds” ietvaros

Parakstīti pirmie apakšprojektu īstenošanas līgumi Latvijas un Šveices sadarbības programmas grantu shēmas „NVO fonds” ietvaros

 25.novembrī Sabiedrības integrācijas fondā tika parakstīti pirmie apakšprojektu finansēšanas līgumi, kurus finansē Šveices Konfederācija no Latvijas un Šveices sadarbības programmas līdzekļiem paplašinātajai Eiropas Savienībai.

Kā ziņots iepriekš, š.g. 5.novembrī Sabiedrības integrācijas fonda padome apstiprināja apakšprojektu iesniegumu konkursa rezultātus Latvijas un Šveices sadarbības programmas grantu shēmas „NVO fonds” ietvaros.  Š.g. 25.novembrī Sabiedrības integrācijas fonda telpās Brīvības ielā 40-39, tika parakstīti pirmie apakšprojektu finansēšanas līgumi un tuvākajās dienās tiks noslēgti arī pārējie līgumi, kopumā par 56 atbalstītajiem projektiem par kopējo summu 1,9 miljoni latu, tajā skaitā: 37 mikroprojektiem un 19 makroprojektiem. Projektu īstenošanā tiks iesaistīti 15 partneri no Šveices Konfederācijas un 36 Latvijas pašvaldības, kā arī vairākas valsts un nevalstiskā sektora organizācijas.

Grantu shēmas mērķis ir veicināt pilsoniskās sabiedrības ieguldījumu ekonomisko un sociālo atšķirību samazināšanā, atbalstot aktivitātes, kas uzlabo dzīves kvalitāti bērniem un jauniešiem, kuri pakļauti sociālās atstumtības un nabadzības riskam, un senioriem. Kopējais grantu shēmas ietvaros pieejamais finansējums ir 3 623 530 Šveices franku ekvivalents latos.

„Šie līdzekļi Latvijā tika gaidīti jau sen, un ir pienācis tas brīdis, kad to reāli saņem pirmie projektu īstenotāji – nevalstiskās organizācijas. Kā pozitīvs aspekts jāatzīmē fakts, ka kopumā atbalstīts salīdzinoši liels skaits projektu. Diemžēl projektu konkurss Latvijas un Šveices sadarbības programmas ietvaros bija vienreizējs pasākums, papildus apakšprojektu iesniegumu atlases vairs nav plānotas.” norāda Sabiedrības integrācijas fonda sekretariāta direktore Aija Bauere.

article->tips) && $this->article->tips == 'foto'): ?>