Home > News > News archive > News > Noslēdzošā ceļojošās izstādes pietura tiks atklāta[..]

Noslēdzošā ceļojošās izstādes pietura tiks atklāta otrdien, š.g. 26. Aprīlī plkst. 11.00 Rīgā, Rīgas domē

Translation of this page is not available.
Visit SIF info page:
Or use automated translation:

Sabiedrības integrācijas fonda īstenotā NVO projektu izstādes „133 IESPĒJAS LABĀKAI DZĪVEI VISĀ LATVIJĀ” noslēdzošā pieturvieta - Rīga. Visu aprīli ceļojošā izstāde bija apskatāma Latvijas reģionu galvaspilsētās – Valmierā, Jelgavā, Liepājā un Rēzeknē. Izstāde vizuāli un saturiski veidota balstoties uz trīs pamatvērtībām: IDEJAS, IESPĒJAS un RISINĀJUMI.

Ar pieejamajiem finanšu resursiem četru gadu laikā īstenoti vides aizsardzības, attīstības un izglītības, sabiedrības integrācijas, dzimuma līdztiesību veicinoši projekti. Labumu guvušas un iesaistītas tādas auditorijas kā bērni, seniori, cilvēki ar invaliditāti, mazākumtautības u.c. sabiedrības grupas visos Latvijas reģionos. Šī ir iespēja apkopotā veidā iepazīties ar paveikto.

Izstādes atklāšanā piedalīsies:

  • Aija Bauere, Sabiedrības integrācijas fonda sekretariāta vadītāja
  • Mārtiņs Moors, Rīgas domes Sociālās pārvaldes priekšnieks, Labklājības departamenta direktora vietnieks
  • Rūta Dimanta, nodibinājuma „Fonds Ziedot” vadītāja. Projekta „Atbalsts labdarības fondam” īstenotāji

Radošu atmosfēru izstādes atklāšanas apmeklētājiem nodrošinās „diskusiju platforma”, kas sāksies plkst. 11:30.

Diskusiju „NVO ĪSTENOJAMIE PROJEKTI NĀKOTNĒ: IESPĒJAS UN IZAICINĀJUMI” vadīs žurnāliste Eva Ikstena-Strapcāne.

Diskusijā piedalīsies: Aija Bauere, Sabiedrības integrācijas fonda sekretariāta vadītāja, Mārtiņs Moors, Rīgas domes Sociālās pārvaldes priekšnieks, Labklājības departamenta direktora vietnieks, Inta Šimanska, biedrības Latvijas Pilsoniskā alianse politikas koordinatore, Rūta Dimanta, nodibinājuma „Fonds Ziedot” vadītāja, Māris Šlēziņš, „Latvijas ielu vingrošanas sporta biedrība” valdes priekšsēdētājs.

| ielūgums uz izstādi | | vairāk par izstādi |

Laikā no 30.marta līdz 21.aprīlim Latvijas reģionos organizēto ceļojošo izstādi apmeklējuši vairāki simti interesentu. Līdzās interaktīvajai ekspozīcijai īstenotas 36 tematiskās prezentācijas un diskusijas, kurās aktualizēta NVO loma daudzpusīgākas sabiedrības veidošanā. Līdz šim izstāde bija skatāma Valmierā, Jelgavā, Liepājā un Rēzeknē.

Līdzās ekspozīcijai ikviens apmeklētājs aicināts pievienot savu priekšlikumu „IDEJU SIENAI”. Pašlaik tajā apkopoti vairāk nekā 100 dažādi priekšlikumi par NVO lomu pilsoniski aktīvas sabiedrības veicināšanā, kā arī ieteikumi, lai sniegtu reālu labumu katra indivīda dzīvē, valstī un sabiedrībā kopumā. „IDEJU SIENA” savu darbu turpinās arī Rīgā!

Projektu izstādes vizuālā ekspozīcija Rīgas Domes foajē būs apskatāma līdz 28.aprīlim (ieskaitot). Piektdien, 29.aprīlī Radisson Hotel Blu Latvija paredzēta noslēdzošā konference.

Kopumā Eiropas Ekonomikas zonas un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta „NVO fonda” grantu shēma tika īstenota trīs programmās (NVO kapacitātes stiprināšanas programmā, NVO darbības atbalsta programmā un NVO projektu programmā). To ietvaros ir īstenoti 127 dažādu Latvijas nevalstisko organizāciju 133 projekti.