Начало > Hовости > Архив новостей > Hовости > Eiropas Komisijas lielākā sabiedriskā apspriešana [..]

Eiropas Komisijas lielākā sabiedriskā apspriešana vēl divus mēnešus!

перевод этой страницы не доступен.
Посетить SIF информационную страницу:
Или используйте автоматизированного перевода:

Latvijas iedzīvotājiem un sabiedriskajām organizācijām vēl ir divi mēneši laika, lai izteiktu viedokli līdz šim lielākajā ES sabiedriskajā apspriešanā par pilsoņu tiesībām un palīdzētu izstrādāt politikas darba kārtību nākamajiem gadiem.

,,Ir pagājuši divdesmit gadi kopš brīža, kad mazā pierobežas pilsētiņa Māstrihtā pirmo reizi tika izveidota Eiropas pilsonība, un tagad mums Eiropas projektam ir jāpiešķir otra elpa – un mums tas jādara ar mūsu pilsoņu palīdzību”, teica Eiropas Komisijas priekšsēdētāja vietniece Viviāna Redinga, pirmā ES komisāre, kura atbild par pilsonības jautājumiem. ,,Eiropas Savienība ir izveidota tās pilsoņiem un kalpo tiem. Cilvēki no Eiropas gaida konkrētus rezultātus – un tieši tos mēs sniedzam, nodrošinot zemākas mobilo sakaru viesabonēšanas cenas, uzlabojot noziegumos cietušo tiesības un atvieglinot patērētājiem iepirkšanos tiešsaistē. Pilsoņu tiešās atsauksmes palīdzēs mums veikt savu darbu un darīt to vēl labāk nākotnē. Es aicinu ikvienu veltīt pāris minūtes un paziņot mums savu viedokli – runa ir par Jūsu tiesībām un Jūsu nākotni.”

 ES iedzīvotāji aicinātu aizpildīt tiešsaistes anketu par šķēršļiem, ar kuriem viņi saskaras, īstenojot savas ES pilsoņu tiesības – vai nu ceļojot pa Eiropu, balsojot vai kandidējot vēlēšanās vai iepērkoties tiešsaistē. Anketa latviešu valodā atrodama: http://ec.europa.eu/yourvoice/ipm/forms/dispatch?form=EUCitizenship3&lang=lv

Apspriešana notiek pirms 2013. gada, kas ir pasludināts par ,,Eiropas pilsoņu gadu”. Sabiedrības izteiktie viedokļi tiks iekļauti Eiropas Komisijas politikas darba kārtībā un veidos pamatu 2013. gada ziņojumam par ES pilsonību, kuru iesniegs 2013. gada 9. maijā.

Eiropas Komisija sabiedrisko apspriešanu izsludināja Eiropas dienā – 9.maijā, un tā ilgs četrus mēnešus līdz 9.septembrim. Vairāk informācijas par sabiedrisko apspriešanu: http://ec.europa.eu/your-rights-your-future

Informāciju sagatavoja: EK pārstāvniecības Preses nodaļa