Home > News > News archive > News > Aicinājums piedalīties apmācību seminārā „Rīcības [..]

Aicinājums piedalīties apmācību seminārā „Rīcības un kampaņas pret naida runu (hate speech) – dzīvojot kopā interneta vidē” Budapeštā!

Translation of this page is not available.
Visit SIF info page:
Or use automated translation:

Eiropas Padome sadarbībā ar EEZ un Norvēģijas finanšu instrumentu biroju no 22. – 24.novembrim organizē apmācību semināru „Rīcības un kampaņas pret naida runu (hate speech) – dzīvojot kopā interneta vidē” (Action and Campaigning against Hate Speech – Living together Online”) Budapeštā (Ungārijā).

Apmācībās ir aicināti piedalīties jaunie blogeri, jaunieši un cilvēktiesību aktīvisti, t.sk. NVO, kas ir aktīvi interneta vidē. Apmācību laikā tiks attīstītas dalībniekiem zināšanas, prasmes un attieksme cilvēktiesību un cilvēktiesību aizsardzības jomā, sniedzot nepieciešamo atbalstu, lai varētu atpazīt un reaģēt uz rasisma un naida runas dažādām izpausmēm interneta vidē gan nacionālajā, gan Eiropas līmenī. Papildus, lūdzam, skatīt sagatavoto informāciju par apmācību semināru.

KAD: 2012.gada 21.-25.novembris (atbraukšanas un atgriešanās dienas ir iekļautas)
KUR
: Eiropas Jaunatnes centrā, Budapeštā, Ungārijā (www.eycb.coe.int)
IZMAKSAS: Ceļa izdevumus kopā 50 dalībniekiem no 15 valstīm segs Eiropas Padome.
PIETEIKŠANĀS: Eiropas Padomes mājas lapā: http://youthapplications.coe.int/Application-forms
Pieteikšanās termiņš
: 2012.gada 22.oktobris
Papildus jautājumi:

Eiropas Padome terminu „naida runu" aicina saprast kā dažādas izpausmes formas, ar kurām izplata, kurina, veicina vai attaisno rasu naidu, ksenofobiju, antisemītismu vai citas naida formas, kuru pamatā ir neiecietība, tai skaitā: netolerance, kas tiek pausta kā agresīvs nacionālisms un etnocentrisms, diskriminācija un naidīgums pret minoritātēm, migrantiem un cilvēkiem ar atšķirīgu izcelsmi."

Informējam, ka Eiropas Padome un EEZ un Norvēģijas finanšu instrumentu birojs uzskata par būtisku aktīvi iesaistīties un pievērst pastiprinātu uzmanību cīņai pret naida runu (hate speech). Arī Latvijā EEZ līdzfinansētajā programmas „NVO fonds” (2009.-2014.) ietvaros būtiska atbalsta daļa ir paredzēta NVO darbības atbalstam tādās jomās kā demokrātija un līdzdalības demokrātija; cilvēktiesības, t.sk. minoritāšu tiesības; laba pārvaldība un atklātība; rasisma, ksenofobijas un diskriminācijas ierobežošana; vide un ilgtspējīga attīstība un dzimumu līdztiesība un uz dzimumu balstītas vardarbības mazināšana.

Papildus informācija par EEZ finanšu instrumentu SIF mājas lapā
EEZ finanšu instrumenta mājas lapa Latvijā
EEZ finanšu instrumenta oficiālā mājas lapa

Papildus informācija Latvijā:
Ilze Dūmiņa
Sabiedrības integrācijas fonda Projektu nodaļas
Starptautiskās sadarbības eksperte
Tālr.: 67078214
E-pasts: