Latvijas - Šveices sadarbības programmas logo


Noticēt sev, noticēt Latvijai!

2010.CH04/mac-131

Jauniešu organizācija „Avantis” jau daudzus gadus Latvijā realizē dažādus projektus un pasākumus, lai jauniešu vidū popularizētu veselīgu dzīvesveidu, iedrošinātu piepildīt sapņus, dzīvot interesantāk un krāsaināk. Parasti iespēju iesaistītos šādos projektos izmanto drošākie un aktīvākie jaunieši.

2010.CH04/mac-131

2010.CH04/mac-131

Taču šajā laikā organizācija pārliecinājusies, ka Latvijas reģionos netrūkst talantīgu jauniešu, kuriem diemžēl bieži vien pietrūkst uzdrīkstēšanās noticēt savām spējām. Tādēļ viņi klusiņām paliek malā un neizmanto savu iekšējo potenciālu. “Ar projektu „Tici sev!” mēs vēlējāmies šoreiz uzrunāt tieši šos bērnus un jauniešus, kuriem līdz šim veicies mazāk. Palīdzēt viņiem atrast sevi, apzināties savas spējas un talantus, ieraudzīt dzīvei citu – daudz labāku – perspektīvu,” stāsta “Avantis” vadītāja Ilona Bičevska. Projekta sākumā izveidota “Tici sev!” komanda – jauni un aktīvi cilvēki (sportisti, mūziķi mākslinieki), kuri pēc apmācībām devās uz reģioniem, lai ar savu piemēru un padomu iedrošinātu citus vienaudžus. Projekta ietvaros simtiem jauniešu dažādās Latvijas vietās varēja pārbaudīt savas prasmes gan ekstrēmos, gan tradicionālos sporta veidos, pilnveidoties mūzikas meistarklasēs, iemēģināt roku DJ amatā utt.

2010.CH04/mac-131

2010.CH04/mac-131

Projekta noslēgumā tika izdota arī grāmata „TICI SEV!". Tajā Latvijas eksprezidente Vaira Vīķe-Freiberga, dziedātājs Renārs Kaupers, olimpiskais čempions Māris Štrombergs, aktieris Artūrs Skrastiņš un daudzi citi Latvijā pazīstami cilvēki atklāj savas atziņas par to, kā noticēt sev un atklāt savu talantu, kā tikt galā ar dzīves grūtībām un kā pareizi uztvert kritiku.

Informācija sagatavota: 2012.gads