Drukāt |

Sākums > Aktualitātes > Jaunumu arhīvs > Jaunumi > Latvijas-Šveices sadarbības programmas grantu shēm[..]

Latvijas-Šveices sadarbības programmas grantu shēmas "NVO fonds" noslēguma pasākums

Sabiedrības integrācijas fonds 2013.gada 24.aprīlī organizē Latvijas - Šveices sadarbības programmas grantu shēmas „NVO fonds” noslēguma pasākumu. Ir noslēgušies 62 interesanti un sabiedrībai nozīmīgi projekti, kas īstenoti trīs gadu garumā.

Mediju pārstāvji tiek aicināti iepazīties ar Latvijas - Šveices sadarbības programmas grantu shēmas „NVO fonds” rezultātu apspriešanu paneļdiskusijā plkst. 11.50 Spīķeru koncertzālē, Maskavas ielā 4/1, Rīgā.

Šī programma Latvijā ir bijis tāds finansiālās palīdzības instruments, kas izmantots papildus Eiropas Savienības struktūrfondu sniegtajai finanšu palīdzībai un Eiropas Ekonomikas zonas un Norvēģijas finanšu instrumentu palīdzībai.

Latvijas – Šveices sadarbības programmas grantu shēmas „NVO fonds” mērķis bija veicināt pilsoniskās sabiedrības ieguldījumu ekonomisko un sociālo atšķirību mazināšanā, atbalstot aktivitātes, kas uzlabo dzīves kvalitāti bērniem un jauniešiem, kuri pakļauti sociālās atstumtības un nabadzības riskam, kā arī senioriem.

Nevalstiskās organizācijas projektos iekļāva aktivitātes, kas tieši skāra bērnu, jauniešu un senioru mērķauditoriju.

Programmas ietvaros atbalsts sniegts vairāk kā pieciem tūkstošiem senioru un vairāk kā 14 tūkstošiem bērnu un jauniešu, kas pakļauti sociālās atstumtības un nabadzības riskam. Netieši šo projektu īstenošana skāra arī visu Latvijas sabiedrību kopumā – vecākus, bērnus, ģimenes, sociālos darbiniekus, skolotājus. Šveices valdības sniegtais finansiālais atbalsts šīs programmas īstenošanā bijis 3,5 miljonu Šveices franku apmērā. Nevalstiskajām organizācijām projektu īstenošanai bija pieejami vairāk kā 2,1 miljonu latu. Gandrīz visi projekti īstenoti partnerībā ar citām organizācijām.

Latvijas-Šveices programmas „NVO fonds” laika līnija:

-          Līgums par Latvijas-Šveices sadarbības programmas grantu shēmas „NVO fonds” uzsākšanu parakstīts 2009.gadā 11.decembrī;

-          Atklātais projektu iesniegumu konkurss tika izsludināts 2010.gada 6.aprīlī;

-          Pirmie projektu īstenošanas līgumi parakstīti 2010. gada 25.novembrī;

-          Projektu īstenošana turpinājās līdz pat 2012.gada beigām.

Noslēguma pasākuma laikā klātesošajiem būs iespēja iepazīties ar atsevišķu projektu aktivitātēm apmeklējot un piedaloties projektu radošajās darbnīcās.

Pasākuma pdfdarba kārtība

 


Drukāšanas datums: 21.06.21