Sākums > Par mums > SIF līdzdalība projektos > Ģimeņu atbalsta programmu īstenošana Latvijā

Ģimeņu atbalsta programmu īstenošana Latvijā

Programma "Latvijas Goda ģimenes apliecība "3+ Ģimenes karte""

Latvijas Goda ģimenes apliecība “3+ Ģimenes karte” ir valsts veidota atbalsta programma daudzbērnu ģimenēm, un kas reizē kalpo arī kā apliecinošs dokuments tam, ka ģimenē aug trīs un vairāk bērni vecumā līdz 18 gadiem, kā arī pilngadīgas personas, kuras nav sasniegušas 24 gadu vecumu, ja tās iegūst vispārējo, profesionālo vai augstāko izglītību.
Šīs kartes īpašniekiem ir iespēja saņemt atlaides, izmantojot pakalpojumus, kurus piedāvā valsts un privātie uzņēmumi Latvijā. Vairāk par programmu un piedāvājumiem lasi: www.godagimene.lv

E-pasts:

Programma "Ģimenei draudzīga pašvaldība"

Programmas ietvaros tīmekļa vietnē www.vietagimenei.lv ir atrodama aktuālā informācija par Latvijas pašvaldību sniegto atbalstu ģimenēm ar bērniem un tām draudzīgu infrastruktūru. Dati iegūti no pašvaldību iesūtītās informācijas, kā arī papildināti no Labklājības ministrijas, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes un Valsts kases.

Programmas mērķis ir izveidot ilgtermiņā funkcionējošu un viegli pārskatāmu vietni, kurā ikvienam būtu iespēja iepazīties ar pilnu informāciju par pašvaldībās pieejamām daudzveidīgajām iespējām, piedāvājumiem un atbalstu ģimenēm ar bērniem. 2018. gada jūnijā iniciatīva saņēma Eiropas Daudzbērnu ģimeņu asociācijas starptautisku novērtējumu – galveno balvu kategorijā “Nacionālās valdības iniciatīva” par ieguldīto darbu ceļā uz ģimenēm draudzīgu valsti.

Kopš 2020. gada programmu “Ģimenei draudzīga pašvaldība”, t.sk. konkursu “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība” realizē Sabiedrības integrācijas fonds.

Programma "Ģimenei draudzīga darbavieta"

Lai veicinātu ikviena veida darba devēju rūpes par savu darbinieku spēju harmonizēt savu privāto ģimenes un profesionālo darba dzīvi, kopš 2020. gada Sabiedrības integrācijas fonds ir uzsācis izstrādāt un ieviest programmu “Ģimenei draudzīga darbavieta”.

Programmas ietvaros tīmekļa vietnē www.vietagimenei.lv plānots ieviest iespēju darba devējiem pieteikties savas darba vides izvērtējumam, piemērotas attīstības programmas ieviešanai un iegūt publisku ģimenei draudzīgas darbavietas statusu. Savukārt esošajiem un potenciālajiem darba ņēmējiem ir plānots piedāvāt iespēju iepazīties ar informāciju par ģimenēm draudzīgām darbavietām un piemēriem, kā darba devēji var palīdzēt to darbiniekiem un viņu ģimenēm.