Начало

Bezmaksas seansā rādīs nopelniem bagāto filmu Almanya – esiet sveicināti Vācijā

перевод этой страницы не доступен.
Посетить SIF информационную страницу:
Или используйте автоматизированного перевода:

diskrim

Bezmaksas seansā rādīs nopelniem bagāto filmu Almanya – esiet sveicināti Vācijā

Lai atspoguļotu un radītu izpratni par sociālekonomiskām pārmaiņām, kas ietekmē cilvēku personības un dzīves ceļus, Sabiedrības integrācijas fonds (SIF) otrdien, 1.jūlijā Kultūras vasarnīcā Esplanāde 2014 rīko Dažādības kino nakti. Pasākuma ietvaros plkst.22.45 tiks demonstrēta nopelniem bagātā filma Almanya – esiet sveicināti Vācijā! (Almanya - Willkommen in Deutschland).

2011.gadā filma saņēmusi Vācijas Filmu Zelta balvu par labāko scenāriju un Sudraba balvu kā labākā spēlfilma, kā arī izpelnījusies Vācijas filmu kritiķu asociācijas balvu par labāko scenāriju un labāko režisora debiju.
Filmas centrā ir kādas dzimtas vēsture un vectēva dzīves stāsts, kas ar burvīgu humoru tiek atklāts ģimenes jaunākajai atvasei – sešgadīgam puikam. Aizkustinošā manierē filma veicina izpratni par to, kā cilvēka personību un ģimenes dzīvi ietekmē tādas radikālas pārmaiņas, kā dzīves vietas un apstākļu maiņa.

Pirms kino seansa skatītājiem būs iespēja dzirdēt kinokritiķa Viktora Freiberga un starpkultūru komunikācijas ekspertes Ineses Lazdas-Mazulas priekšvārdu par filmu un tās nozīmi. Ikvienu kino seansa apmeklētāju priecēs gards pārsteigums, un seansa laikā darbosies Esplanāde 2014 kafejnīca.

Pirms bezmaksas kino seansa 1.jūlijā no plkst.17.00 līdz 20.00 Esplanādē notiks Sabiedrības dažādības diena ar interaktīvām aktivitātēm lieliem un maziem. Darbosies gleznošanas darbnīca, kurā cilvēkus aicinās izveidot gleznu kopumu Latvijas dažādība, ikviens varēs iejusties cilvēku ar kustību traucējumiem lomā, izmēģinot invalīdu un viņu draugu apvienības Apeirons šķēršļu joslu. Tāpat apmeklētāji tiks aicināti izbaudīt rakstnieces Ilzes Jansones prozas lasījumus un doties „audioceļojumā", izmēģinot instalāciju Audiodušas.

Dažādības kino nakts tiek organizēta Sabiedrības integrācijas fonda PROGRESS projekta Dažādi cilvēki, atšķirīga pieredze viena Latvija informatīvās kampaņas Šodien Tu. Rīt Tevi. Stop diskriminācijai ietvaros. Bezmaksas kino seanss tapis sadarbībā ar kinoteātri Kino Bize un Gētes institūtu Rīgā.

 

es sif2

Projekts tiek finansēts ar Eiropas Savienības PROGRESS programmas atbalstu. Informācija publicēta projekta „Dažādi cilvēki, atšķirīga pieredze, viena Latvija" Nr.JUST/2012/PROG/AG/AD/3730 ietvaros. Par publikācijas saturu atbild Sabiedrības integrācijas fonds, un tajā nav atspoguļots Eiropas Komisijas viedoklis.