Sākums > Aktualitātes > Jaunumu arhīvs > Jaunumi > Notikusi izstādes LĪDERES. IEDVESMA. IESPĒJAS. atk[..]

Notikusi izstādes LĪDERES. IEDVESMA. IESPĒJAS. atklāšana

Sabiedrības integrācijas fonds (SIF) sadarbībā ar biedrību „Līdere" no 17. līdz 31. oktobrim aicina ikvienu apmeklēt foto izstādi LĪDERES. IEDVESMA. IESPĒJAS., kas katru dienu no plkst. 10.00 līdz 21.00 apskatāma „Galerija Centrs" 1. stāvā Rīgā, Audēju ielā 16.

Izstādē LĪDERES. IEDVESMA. IESPĒJAS. atspoguļoti desmit fotogrāfa Jāņa Deinata veidoti Latvijas sabiedrībā zināmu un nozaru profesionāļu vidū cienītu sieviešu portreti. Foto stāsta mērķis ir ikvienu iedvesmot panākumiem un virzīties uz savu mērķu sasniegšanu. Foto projekta ietvaros Latvijas līderes dalās ar saviem iedvesmas avotiem un atklāj savas panākumu atslēgas.

Vaira Vīķe–Freiberga, Pasaules līderības alianses „Madrides klubs" prezidente, Latvijas Valsts prezidente (1999-2007) – pirmā sieviete valsts vadītāja Austrumeiropā un foto projekta LĪDERES. IEDVESMA. IESPĒJAS. dalībniece stāsta par iedvesmas smelšanos panākumiem: „Mani iedvesmo ideāli, ko mūža garumā esmu apguvusi un padziļinājusi, un visi tie neskaitāmie ļaudis, kuri nenogurstoši strādā un darbojas visas cilvēces, ne tikai paši savā labā. Mani iedvesmo dabas skaistums, kultūras sasniegumi un cilvēku labestība."

Kopā ar Vairu Vīķi–Freibergu foto stāstā piedalās Aiva Vīksna, Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) viceprezidente un biedrības „Līdere" valdes priekšsēdētāja, Evija Rodke–Sproģe, plastikas ķirurģe, Santa Purgaile, bankas „Citadele" valdes locekle, Zlata Elksniņa–Zaščirinska, „PricewaterhouseCoopers SIA" valdes priekšsēdētāja un vadošā partnere Latvijā, Inese Ozola, uzņēmēja, zīmola „Amoralle" īpašniece un dizainere, Anna Andersone, interneta lapu dizaina rīka „Froont" un koprades telpas „The Mill" līdzdibinātāja, Baiba Zūzena, MTG TV un radio vadītāja Latvijā, Tatjana Morenko, „Zieglera Mašīnbūve" valdes locekle un Lotte Tīsenkopfa–Iltnere, „MÁDARA Cosmetics" līdzdibinātāja un valdes priekšsēdētāja.

Aija Bauere, Sabiedrības integrācijas fonda Sekretariāta direktore: „Ir liels prieks un pagodinājums, ka foto izstādes LĪDERES. IEDVESMA. IESPĒJAS. ietvaros mums ir īpaša iespēja parādīt Latvijas sabiedrībai mūsu līderes un pastāstīt, kas viņas pašas iedvesmo panākumiem un rosina pieņemt jaunus izaicinājumus. Sievietes neapšaubāmi veido daļu no Latvijas veiksmes stāsta – mums patiešām ir pamats lepoties ar savām līderēm. Viņu sasniegumi ir uzņēmības, panākumu un iedvesmas avots gan Latvijā, gan tālu aiz mūsu valsts robežām. Ar izstādi vēlamies iedrošināt citas sievietes sekot savam aicinājumam un nebaidīties īstenot savus sapņus."

Lai arī Latvijā ir lielākais sieviešu īpatsvars Eiropas Savienībā (54,2%), tikai viena trešdaļa no visiem uzņēmumu vadītājiem ir sievietes. Sievietes ir būtisks cilvēkresursu kapitāls, kas var veicināt Latvijas ekonomisko attīstību vēl straujāk. Tādēļ tieši sievietes – līderes – ar savu piemēru iedrošina citu sieviešu aktivitāti un veicina interesi par dalību ekonomisko lēmumu pieņemšanā.

Aiva Vīksna, Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) viceprezidente un biedrības „Līdere" valdes priekšsēdētāja, foto projekta dalībniece: „Būdama uzņēmējdarbībā vairāk nekā 20 gadus, es pēdējā desmitgadē lielu uzmanību veltu mentoringam – jauno uzņēmēju darbaudzināšanai – kustībai, ko Latvijā aizsāku. Līdz ar biedrības „Līdere" izveidi Latvija iepazina mentoringu, kas kalpoja par atbalstu jaunajiem uzņēmējiem un impulsu cilvēkiem sākt savu biznesu – it īpaši – sievietēm, veicinot viņu iesaisti uzņēmējdarbībā. Biedrības īstenotajā programmā jau ir piedalījušies vairāk nekā pustūkstotis jauno uzņēmēju, un tādi, kas vēlas par tādiem kļūt. Meklēšana, padomdošana, iedziļināšanās, jautājumu un atbilžu dinamika raksturo mentoringu - tas aiziet no lielajām pilsētām uz mazākām, no reģionu centriem uz provinci, no uzņēmēja pie iesācēja. Mentorings – tas ir uzņēmības gars, kuru cilvēki nodod viens otram, un kurš neizsīkst."

Pateicoties „Galerija Centrs" atbalstam, foto izstāde LĪDERES. IESPĒJAS. IEDVESMA. ir apskatāma bez maksas.


Par kampaņu #Līdzvērtīgas iespējas

Foto projekts un izstāde LĪDERES. IEDVESMA. IESPĒJAS notiek SIF informatīvās kampaņas #Līdzvērtīgas iespējas ietvaros. Kampaņa tiek īstenota no 2014. gada augusta ar mērķi sekmēt sabalansētu sieviešu un vīriešu pārstāvniecību ekonomisko lēmumu pieņemšanā Latvijā un mazināt sabiedrībā esošos mītus par dzimumu lomām un to ietekmi uz atalgojuma līmeni, karjeras izaugsmes iespējām un studentu nākotnes profesijas izvēli. Informatīvā kampaņa #Līdzvērtīgas iespējas tiek īstenota projekta „Dzimumu līdztiesība ekonomisko lēmumu pieņemšanā – instruments ekonomiskās konkurētspējas un vienlīdzības veicināšanai" ietvaros. Projekta finansētājs ir Eiropas Kopienas nodarbinātības un sociālās solidaritātes programma „PROGRESS 2007 – 2013".

Ikviens interesents aicināts sekot līdzi #Līdzvērtīgas iespējas aktivitātēm sociālajos medijos: http://www.draugiem.lv/lidzvertigasiespejas un http://www.twitter.com/lidzvertiba.

FOTOGALERIJA

 

es sif2

Projekts tiek finansēts ar Eiropas Savienības PROGRESS programmas atbalstu. Informācija publicēta projekta „Dzimumu līdztiesība ekonomisko lēmumu pieņemšanā – instruments ekonomiskās konkurētspējas un vienlīdzības veicināšanai" Nr. JUST/2012/PROG/AG/4127/GE ietvaros. Par publikācijas saturu atbild Sabiedrības integrācijas fonds, un tajā nav atspoguļots Eiropas Komisijas viedoklis.