Drukāt |

Sākums > Finansējuma avoti

sif-jauns-kras


Līgo un Jāņi 2015

Kompaktais skats
Finansējuma avots: Valsts budžeta programmas 2002-2019
Programma: “Pilsoniskās līdzdalības veicināšanas programma (atbalsta programma diasporas NVO darbības atbalstam)” 2015

Meklēt projektus

Apraksts

Līgo un Jāņi 2015 ir nedēļas nogales (19.06.-2015.21.06.2015.) pasākums Lielbritānijas ciemā Rokingemas pils lielajā parkā), kura laikā tiks svinēti visnozīmīgākie latviešu vasaras saulgriežu svētki – Līgo un Jāņi.
Iepriekšējos gados Līgo un Jāņu pasākumi norisinājušies labdarības fondam „Daugavas Vanagi" piederošajos īpašumos „Straumēni" un „Mūsmājas", kā arī Latvijas luterāņu draudzei Lielbritānijā piederošajā īpašumā „Rowfant House". Ārī šī gada Līgo un Jāņu pasākumu norise tika plānota kādā no šiem īpašumiem, taču apzinot situāciju atklājās, ka īpašums „Straumēni" tiek un ilgāku laiku tiks rekonstruēts, īpašums „Mūsmājas" tiek gatavots pārdošanai un īpašums „Rowfant House" sarunu rezultātā tika atzīts par neatbilstošu vietu liela pasākuma organizēšanai, mazās teritorijas dēļ. Tādējādi tika meklēta alternatīva pasākuma norises vietai un rezultātā Rokingemas pils Lielais parks savas plašās, slēgtās un apzaļumotās teritorijas, kā arī adekvātās un saimnieciski izdevīgās īres dēļ, tika atzīts par atbilstošu pasākuma norises vietu.
Līgo un Jāņu svinības Bērzes Strazdu vadībā norisināsies jau ceturto gadu pēc kārtas, pirmajā gadā sapulcējot ap 700 latviešu, otrajā gadā ap 1200, trešajā gadā ap 2000 un šogad plānots šo skaitli palielināt.
Projekta galvenais mērķis ir radīt iespēju latviešu diasporai Lielbritānijā svinēt vienus no gada nozīmīgākajiem svētkiem – vasaras saulgriežus – latviešu kopienā, nodrošinot iespēju piedalīties un atsvaidzināt atmiņā latviešu kultūras tradīcijas un iepazīt citus latviešus, kas dzīvo Lielbritānijā. Radīt iespēju un vidi latviešu bērniem iepazīties ar vienaudžiem, tādējādi veidojot vienotu kopienu.

Detalizēta informācija

Īstenotāja statuss: biedrība/nodibinājums
Piešķirtais finansējums: 11999,40 EUR / 8 433.23 LVL;
Projekta numurs: 2015.LV/DP/05_MIC
Projekta īstenotājs: BIEDRĪBA „BĒRZES STRAZDI”
Īstenošanas vieta: Cottingham, Market Harborough, Leicestershire (Lielbritānija)
Īstenošanas ilgums: 01.06.2015.-20.07.2015.

Projektā sagatavotie materiāli

Projektā sagatavotie materiāli

 


Drukāšanas datums: 23.04.21