Sākums > Aktualitātes > Jaunumu arhīvs > Jaunumi > Humors, nevis žēlošana var palīdzēt vairāk

Humors, nevis žēlošana var palīdzēt vairāk

Logo ESF

Humors, nevis žēlošana var palīdzēt vairāk

Diskriminācijai pakļautas sociālās grupas pārstāvjiem ir apnikusi masu medijos un dažādās informatīvajās kampaņās dominējošā žēlošana un atgādināšana viņiem par viņu ikdienas grūtībām un ierobežojumiem. Viņuprāt, pozitīvi ar humoru papildināti informatīvie materiāli sabiedrībā tiktu pamanīti vairāk. Šī atziņa kopā ar daudziem citiem pētījuma rezultātiem tika ņemta par pamatu Sabiedrības izpratnes un informētības paaugstināšanas pasākumu stratēģijai pretdiskriminācijas un dažādības veicināšanai (2017).

Pēc Sabiedrības integrācijas fonda pasūtījuma stratēģiju izstrādāja personu apvienība SIA "Safege Baltija", SIA "Comperio" un SIA "Prospero". Sākumā tika veikta izpēte par sabiedrības attieksmi pret dažādo, atšķirīgo, tā iemesliem un iespējām mainīt viedokļus, kuras laikā tika apkopoti un izvērtēti vairāk nekā 100 Latvijā un citviet pasaulē veikti pētījumi par diskrimināciju, toleranci un vienlīdzību. Tāpat tika veikts tiešais pētījums, aptaujājot vairāk nekā 1000 Latvijas iedzīvotāju. 34 strukturētajās intervijās pārrunāti aktuālie jautājumi ar diskriminācijas riskam pakļauto grupu pārstāvjiem, darba devējiem un nozares ekspertiem. Izvērtēta pasaules komunikācijas kampaņu labā prakse. Pamatojoties uz veikto izpēti, ir sagatavoti ieteikumi, kā rīkoties, ko uzrunāt un ar kādiem vārdiem to darīt, lai parādītu iespējas tur, kur šobrīd varbūt saredzam draudus. Visi šie ieteikumi ir apkopoti informētības paaugstināšanas stratēģijā, kur tie ir sagrupēti darbam ar dažādām mērķauditorijām.

"Ceru, ka šī stratēģija var kļūt par iedvesmas avotu, strādājot gan ar diskriminācijai pakļautajām grupām, gan arī ar sabiedrību kopumā. Stratēģijas izstrādes laikā veiktajā pētījumā ir pierādījies, ka cilvēkiem vajadzētu uzņemties individuālu atbildību un sekot savai rīcībai. Patiesībā pašu cilvēku attieksme, nevis valsts politika veido diskriminējošas situācijas. Katrs cilvēks ar savu rīcību var būtiski uzlabot savu apkārtējo vidi," uzsver Gunta Misāne, SIA "Compario" valdes priekšsēdētāja.

Stratēģija ir pieejama un var būt par labu informētības paaugstināšanas aktivitāšu plāna izveides pamatu ikvienam, kas vēlas ar informatīvām kampaņām sabiedrībā novērst diskrimināciju un veicināt dažādības izpratni.

Sabiedrības izpratnes un informētības paaugstināšanas pasākumu stratēģija pretdiskriminācijas un dažādības veicināšanai

Sabiedrības izpratnes un informētības paaugstināšanas pasākumi tiek veikti Sabiedrības integrācijas fonda īstenotā Eiropas Sociālā fonda projekta "Dažādības veicināšana" (Nr. 9.1.4.4./16/I/001) ietvaros. Finansējums tika piešķirts no Eiropas Sociālā fonda un Latvijas valsts budžeta. Vairāk par aktivitāti šeit. Vairāk par projektu šeit.

Kontaktinformācija:
Normunds Pīlips
Diskriminācijas novēršanas programmas koordinators
Tālr. 67078205
e-pasts: Normunds.Pilips[at]sif.gov.lv