Home > Sources of funding > State budget programmes 2002-2012 > "NVO fonds" 2017 > Sarunu festivāla LAMPA iesildīšana Rīgas mikrorajo[..]

sif-jauns-kras


Sarunu festivāla LAMPA iesildīšana Rīgas mikrorajonā

Extended view
Source of Funding: State budget programmes 2002-2014
Program: "NVO fonds" 2017

Search projects

Projekta ietvaros norisināsies audio-vizuālais diskusiju cikls Rīgā par jauniešiem aktuālām sociālām tēmām un reģionālās mediju apmācību dienas. Projekta mērķa grupa primāri ir vidusskolas vecuma jaunieši (14-19), bet ikviens interesents vecumā līdz 26 gadiem būs aicināts piedalīties. Sadarbībā ar jauniešu organizācijām "Young Folks LV" un "Jasma", kā biedri galvenokārt ir krievu valodā runājošie jaunieši, diskusijās un apmācībās tiks piesaistīti mazākumtautību jaunieši.

1. Audio-vizuālais diskusiju cikls.
Sešu audio-vizuālo diskusiju ciklu ietvaros jaunieši paudīs savu viedokli par sev aktuālām tēmām un analizēs to atspoguļošanu sabiedriskajos medijos. Diskusijas norisināsies 1 reizi mēnesī, Rīgā, Imanta Ziedoņa fonda "Viegli" telpās Aldaru ielā 5. Tematika tiks izstrādāta brīvprātīgo darba grupā un caur biedrības un partneru jauniešu tīkliem.

Diskusiju formāts:
1) Filmas demonstrācija.
Sadarbībā ar ārvalstu vēstniecībām un kultūras institūtiem Latvijā, diskusiju cikli tiks aizsākti ar dokumentālās filmas demonstrēšanu par diskusiju tēmu. Rezultātā tiks padziļināta 2) Diskusijas: Mediju / temata eksperti, moderators, dalībnieki
Pēc seansa diskusijā piedalīsies moderators un 3 piesaistītie mediju eksperti, kuri sniegs savu eksperta viedokli par izvēlēto tematu. Diskusijas norisināsies latviešu valodā, un, lai iedrošinātu mazākumtautību jauniešu dalību, tiks piesaistīts tulks.
3) Diskusiju reportāža

Tiks piesaistīti brīvprātīgie jaunieši ar interesi žurnālistikā un video reportāžās, kuri apkopos audio-vizuālo diskusiju ciklus, kā rezultātā tie tiks publicēti biedrības un sadarbības organizāciju tīklos latviešu un krievu valodā, publicēti interneta vietnē izvelies.eu un sadarbības partnera pilsēta24.lv vietnē.

2. Mediju dienas - apmācības.
Sadarbībā ar reģionālo presi, projekta ietvaros norisināsies 3 reģionālās mediju dienas- apmācības jauniešiem. Tematika tiks izstrādāta brīvprātīgo darba grupā un caur biedrības un partneru jauniešu tīkliem. Apmācību laikā jauniešu gūs prasmes video un foto producēšanā, autortiesību likumā, žurnālistikā, sociālā uzņēmējdarbībā, u.c.

Mediju dienu - apmācību formāts:
1) Apmācības kopā ar mediju profesionāļiem un reģionālo presi (Tv, laikraksti, u.c.)
2) Sadarbība ar reģionālo presi - tiek aktualizēta jauniešu sadaļa
3) Labākie jaunieši gūst prakses iespēju reģionālos medijos, aktualizējot sev svarīgas sociālas tēmas

Amount of Grant Awarded: 9846,10 EUR / 6 919.88 LVL;
Project number: 2017.LV/NVOF/PSA/ 025
Project Promoter: Nodibinājums "Fonds atvērtai sabiedrībai DOTS"
Place of implementation: Whole Latvia
Duration of the project: 01.02.2017.-07.07.2017.
Status: Noslēgts līgums