Sākums > Aktualitātes > Jaunumu arhīvs > Jaunumi > 14 patvēruma meklētāju bērni uzsāka skolas gaitas[..]

14 patvēruma meklētāju bērni uzsāka skolas gaitas

Logo ESF

14 patvēruma meklētāju bērni uzsāka skolas gaitas

Š.g. septembrī 14 patvēruma meklētāju bērni uzsākuši skolas gaitas vispārizglītojošās mācību iestādēs, liecina biedrības "Patvērums "Drošā māja"" dati par sniegto sociālekonomisko atbalstu septembrī. Galvenokārt mācības tika uzsāktas Rīgas skolās. Lai sniegtu bērniem atbalstu pirmajā skolas dienā, sociālie mentori devās kopā ar bērniem uz skolām un piedalījās Zinību dienas pasākumos.

Arī turpmāk sociālie darbinieki un sociālie mentori sadarbosies ar pedagogiem un skolas vadību, lai risinātu jautājumus par skolas apmeklētību, informētu vecākus par iespēju sazināties ar skolas pārstāvjiem un lai nodrošinātu atbalstu dažādu dokumentu noformēšanā sadarbībā ar citām institūcijām.

Kopumā 2017.gada septembrī sociālekonomisko atbalstu saņēma 124 starptautiskās aizsardzības personas no 19 valstīm: Sīrijas – 40, Krievijas – 18, Afganistānas – 13, Tadžikistānas – 9, Turcijas – 6, Eritrejas – 5, Kirgizstānas – 5, 4 no Indijas, Azerbaidžānas, Libānas, 3 no Vjetnamas un Baltkrievijas, 2 no Armēnijas, Ukrainas, Kamerūnas, pa vienam no ASV, Kazahstānas, Gruzijas un Sudānas.

Sociālā darbinieka un sociālā mentora pakalpojums tiek nodrošināts Sabiedrības integrācijas fonda īstenotā Eiropas Sociālā fonda projekta "Dažādības veicināšana" (Nr. 9.1.4.4./16/I/001) ietvaros. Finansējums 85% apmērā piešķirts no Eiropas Sociālā fonda un 15% finansē Latvijas valsts.

Vairāk par pakalpojumu šeit.

Kontaktinformācija:
Karīna Dzene
Projekta ieviešanas vienības programmas koordinatore
Tālr. 67078226
e-pasts: