Sākums > Aktualitātes > Jaunumu arhīvs > Jaunumi > Tiks prezentēti mazākumtautību un latviešu jaunieš[..]

Tiks prezentēti mazākumtautību un latviešu jauniešu sadarbības rezultātā tapušie projekti

vienkarss bez laukuma rgb h 5

Tiks prezentēti mazākumtautību un latviešu jauniešu sadarbības rezultātā tapušie projekti

Š.g. aprīlī Sabiedrības integrācijas fonds izsludināja projektu iesniegumu konkursu valsts budžeta programmas "Mazākumtautību un latviešu jauniešu sadarbības programma" ietvaros. Konkursa rezultātā tika īstenoti 6 projekti.

Latvijas sabiedrība ir daudzveidīga, tomēr to vieno mīlestība pret šo valsti, pret Latviju. Programmas virsmērķis bija veicināt ne tikai jauniešu savstarpēju sadarbību, bet arī Latvijas pieaugušo sabiedrības daļu, jo projektus varēja īstenot Latvijas mazākumtautību nevalstiskās organizācijas, sadarbojoties ar citām Latvijas organizācijām. Projekti bija vērsti uz Latvijā dzīvojošo mazākumtautību un latviešu jauniešu sadarbību, veidojot kopīgus projektus, izzinot Latvijas vēsturi un tai nozīmīgas personas.

Programmas noslēgumā Sabiedrības integrācijas fonds projektu īstenotājus un dalībniekus aicina uz noslēguma pasākumu Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā. Pasākuma vieta nav izraudzīta nejauši. Tā ir vieta, kur satiekas pagātne ar tagadni, kur katra ēka vai tās pagalms ir daļa no kultūras elpas. Te satiksies vairāk nekā 60 jaunieši, kuri dalīsies ar saviem iespaidiem un pētījumiem, kas kopīgi izstrādāti sadarbības projektu ietvaros. 7.-12.klašu jaunieši veidoja izstādes, devās pārgājienos, pētīja arhīvos pieejamos materiālus par mazākumtautību pienesumu Latvijas attīstībā. Projektu rezultāti, mazākumtautību un latviešu jauniešu sadarbības rezultātā tapušie pētījumi tiks prezentēti 25.oktobrī Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja Izstāžu zālē no plkst. 10.00 līdz 12.00.

Kontaktinformācija:
Dace Zariņa-Zviedre
Sabiedrības integrācijas fonda
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr. 67 078 211
e-pasts: