Sākums > Aktualitātes > Jaunumu arhīvs > Jaunumi > Savstarpēja sadarbība - ceļš uz veiksmīgu integrāc[..]

Savstarpēja sadarbība - ceļš uz veiksmīgu integrāciju

vienkarss bez laukuma rgb h 5

Savstarpēja sadarbība - ceļš uz veiksmīgu integrāciju

DSC 5484 Ar tikšanos Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā noslēdzās Latvijas valsts budžeta programma "Mazākumtautību un latviešu jauniešu sadarbības programma". Ar projektu rezultātiem dalījās vairāk nekā 60 jaunieši no Rīgas, Jelgavas, Dobeles, Rēzeknes, Jēkabpils.

Vairāku mēnešu garumā mazākumtautību un latviešu jaunieši kopīgi pētīja Latvijas vēsturi. Pavisam izstrādāti 6 projekti, kuru ietvaros iestudētas teatrālas izrādes, izpētīts Itas Kozakevičas dzīves gājums, kā arī apceļotas Latvijas pilsētas un to vēsturiskās vietas. Jaunieši atzīst, ka šādos projektos būtu gatavi piedalīties arī turpmāk un neskatoties uz to, ka projekts ir noslēdzies, vēlme uzzināt vairāk par Latvijas vēsturi un tai nozīmīgām personām ir tikai augusi.

"Es nezināju kāda ir ebreju loma Latvijas vēsturē un ko viņi ir darījuši, piemēram, Rēzeknes labā. To uzzinot jutos patīkami pārsteigta", atzīst Mārīte Zire, skolniece no Rēzeknes. Savukārt Vadims Piņegins, skolēns no Rīgas, stāsta, ka projekta laikā uzzinājis, ka no Latvijas tika deportēti ne tikai latvieši, bet arī citu nacionalitāšu pārstāvji.

Programmas noslēguma pasākumā jauniešiem bija iespēja parādīt, cik atvērti viņi ir jaunai sadarbībai, dodoties foto orientēšanās sacensībās. Ātrākā komanda finišu sasniedza 19 minūtēs, kas bija jauns rekords. Jauniešu smiekli un čalas, kā arī dalīšanās iespaidos turpinājās pie zupas katla līdz pat vēlai pēcpusdienai.

FOTOGALERIJA

Š.g. aprīlī Sabiedrības integrācijas fonds izsludināja projektu iesniegumu konkursu valsts budžeta programmā "Mazākumtautību un latviešu jauniešu sadarbības programma". Konkursa rezultātā tika īstenoti 6 projekti.

Kontaktinformācija:
Dace Zariņa-Zviedre
Sabiedrības integrācijas fonda
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr. 67 078 211
e-pasts:

Foto: Aija Valtmane