Sākums > Aktualitātes > Jaunumu arhīvs > Jaunumi > Sabiedrības integrācijas fonds informē par paveikt[..]

Sabiedrības integrācijas fonds informē par paveikto patvēruma meklētāju uzņemšanā

vienkarss bez laukuma rgb h 5

Sabiedrības integrācijas fonds informē par paveikto patvēruma meklētāju uzņemšanā

IMG-20171114-WA0000

Šodien, 14.novembrī, Sabiedrības integrācijas fonda sekretariāta direktore Aija Bauere piedalījās mediju brīfingā par "Rīcības plānā personu, kurām nepieciešama starptautiskā aizsardzība, pārvietošanai un uzņemšanai Latvijā, paredzēto pasākumu izpildi".

A.Bauere informēja, ka Sabiedrības integrācijas fonds īsteno projektu "Dažādības veicināšana" (finansē Eiropas Sociālais fonds), kura ietvaros tiek nodrošināti sociālā darbinieka un sociālā mentora pakalpojumi patvēruma meklētājiem un personām ar bēgļa vai alternatīvo statusu. No 2016.gada aprīļa līdz 2016.gada novembrim (ieskaitot) pakalpojumu nodrošināja biedrība "Latvijas Sarkanais Krusts", bet no 2016.gada līdz šim brīdim biedrība "Patvērums "Drošā māja"".

Uz š.g. 31.oktobri, izstrādāti 645 sociālekonomiskās iekļaušanas plāni, 107 personas saņem sociālā darbinieka un sociālā mentora pakalpojumus, no tām 6 dzīvo Jelgavā, 25 Rīgā un pārējās patvēruma meklētāju izmitināšanas centrā "Mucenieki".

Plašāka informācija par sociālekonomisko atbalstu patvēruma meklētājiem un personām ar bēgļa vai alternatīvo statusu ŠEIT

dati 31102017

Paralēli projektam "Dažādības veicināšana", Sabiedrības integrācijas fonds īsteno aktivitāti, kur pilotprojekta veidā tiek sniegts atbalsts mājokļa nodrošināšanai trīs ģimenēm ar bēgļa vai alternatīvo statusu. Šādas aktivitātes nepieciešamība tika apstiprināta š.g. 8.augusta Ministru kabineta sēdē. Ir noslēgts sadarbības līgums ar Jelgavas pilsētas pašvaldību par sadarbību. Savukārt ar katru no ģimenēm SIF ir noslēdzis līgumus, kurā atrunāti pušu pienākumi un atbildības, t.sk. vecākiem ir jāmācas latviešu valoda, jāstrādā vai jābūt darba meklētāju statusā NVA, savukārt bērniem ir jāapmeklē izglītības iestādes. Viena no ģimenēm, kurā ir seši cilvēki, dzīvo Jelgavā. Ģimenē augošie bērni ir uzsākuši skolas gaitas vai apmeklē bērnudārzu, kā arī visa ģimene apgūst latviešu valodu, un sadarbībā ar Nodarbinātības valsts aģentūru vecākiem tiek meklēts darbs. Pārējās divas ģimenes mitinās Rīgā, vecāki apgūst latviešu valodu un/vai strādā un bērni mācās.

Sabiedrības integrācijas fonds līdz 2018.gada 31.janvārim sagatavos pārskatu par pilotprojekta īstenošanas rezultātiem un problēmām, kas radījušas ietekmi uz personu spēju efektīvi integrēties sabiedrībā, kā arī priekšlikumus, kas saistīti ar nepieciešamo finansējumu personu efektīvai integrācijai sabiedrībā, un iesniegs to Ministru prezidentam un iesaistītajām ministrijām.