Sākums > Aktualitātes > Jaunumu arhīvs > Jaunumi > Aizputes pilsētas svētkos aizvadīts pirmais “Atvēr[..]

Aizputes pilsētas svētkos aizvadīts pirmais “Atvērtība ir vērtība” reģionālais pasākums

logo

Aizputes pilsētas svētkos aizvadīts pirmais "Atvērtība ir vērtība" reģionālais pasākums

11. augustā Aizputes pilsētas svētku laikā aizvadīts pirmais kampaņas "Atvērtība ir vērtība" reģionālais pasākums. Svētku apmeklētājiem kampaņas teltī tika piedāvāts pirmo reizi izspēlēt spēli "Bēgšana no Vaspeiras", kurā dalībniekiem bija jāpieņem dažādi lēmumi, ar kuriem savā ceļā nākas sastapties bēgļiem. Piemēram, transporta līdzekļa izvēle, kukuļu došana, sarunu veikšana ar kontrabandistiem un citi. Ņemot vērā pieņemtos lēmumus, spēles dalībnieku gaidīja viens no 11 iespējamiem rezultātiem. Spēles mērķis ir parādīt to, ka lēmumi, ar kuriem saskaras bēgļi, ir ļoti sarežģīti un ne vienmēr šķietami pareizais lēmums nozīmē arī pozitīvu iznākumu. Ir ļoti daudz ietekmējoši faktori, kas nav atkarīgi no pašiem bēgļiem, kas var radikāli mainīt situāciju. Spēles ideju izstrādājusi Justīne Leitarte, kura sešus mēnešus pavadīja praksē ANO Bēgļu organizācijā Stokholmā. Tāpat telts apmeklētājiem virtuālajā realitātē bija iespēja nokļūt bēgļu nometnē filmā "Mākoņi virs Silas" (autori Gabo Arora un Kriss Milks), veikt bēgļa ceļu Edu Ernandesa filmā "Bēgļi", kā arī iepazīties ar ANO bēgļu organizācijas UNHCR radīto virtuālās realitātes saturu.

Kā novēroja kampaņas organizatori, "Atvērtība ir vērtība" telti apmeklēja gan jaunieši individuāli, gan ģimenes ar bērniem. Bija jūtams, ka temati, kas saistīti ar bēgļu situāciju Latvijā un pasaulē, ir aktuāli, cilvēkiem ir ļoti pretēji viedokļi. Daļa cilvēku izrādīja atbalstu un izpratni šajos jautājumos, bet bija jāsaskaras arī ar krasi pretējiem, pat absurdiem viedokļiem, kas vēlreiz apliecina šādu kampaņu nepieciešamību izpratnes un empātijas veicināšanai. Pozitīvi, ka ikviens apmeklētājs bija gatavs iesaistīties sarunās. Lai gaisotni padarītu neformālāku, katram spēles dalībniekam un virtuālās realitātes skatītājam tika "Humusa komandas" sagatavotie saldumi un atspirdzinoša limonāde, norādot uz daudzveidīgiem ieguvumiem, kas mūsu sabiedrībai rodas, pateicoties dažādu kultūru pārstāvju, tostarp – arī bēgļu, klātbūtnei.

FOTOGALERIJA

Nākamais kampaņas reģionālais pasākums norisināsies jau 18. augustā Preiļu pilsētas svētku laikā.

Informāciju sagatavoja:
Marta Kontiņa

+371 29343143

Logo ESF

ESF projekta "Dažādības veicināšana" (Nr. 9.1.4.4./16/I/001) īstenošanai finansējums tiek piešķirts no Eiropas Sociālā fonda (85%) un Latvijas valsts budžeta (15%).