Home

sif-jauns-kras


Topi asa doma! Topi skanīgs vārds!

Extended view
Source of Funding: State budget programmes 2002-2014
Program: Pilsoniskās līdzdalības veicināšanas programma diasporas NVO darbības atbalstam 2018

Search projects

Izvērtējot līdzšinējās latviešu kopienas Austrijā aktivitātes, lemts par nepieciešamību rosināt līdzdalību ne tikai jau ierastajos uz kulturvēsturisko tradīciju uzturēšanu vērstajos pasākumos, bet arī izvērst darbību saturiski jaunā kvalitātē. Virzienu, kādā Latviešu biedrība Austrijā vēlas paplašināt savu darbību šī projekta ietvaros, iezīmē Raiņa vārdi "Topi asa doma! Topi skanīgs vārds! Kā smēdes lakts, Kā vara zvans."

Projekta pamatmērķis ir iedzīvināt diskusiju forumu un rosināt jēgpilnu domapmaiņu par sabiedriski nozīmīgiem jautājumiem gan diasporas iekšienē, gan uz ārpusi sadarbībā ar pieaicinātiem ekspertiem no Latvijas, kā arī nodrošinot profesionālu atbalstu komunikāciju platformu attīstīšanai.

Projekta ietvaros plānots veikt šādas aktivitātes:
1) rīkot izglītojošu diskusiju Austrijā studējošiem jauniešiem un pieaugušajiem par pilsonisko aktivitāti, tās dažādajām formām un līdzdalības iespējām (pirmsvēlēšanu laikā rudenī, Vīnē);
2) organizēt latviešu folkloras meistarklasi bērniem un jauniešiem kopā ar pieredzes bagātiem folkloristiem un pedagogiem no Latvijas (plašāka pasākuma ietvaros, kas veltīts Latviešu bērnu skoliņas Austrijā pastāvēšanas 10.gadadienas atzīmēšanai);
3) nodrošināt profesionālu atbalstu biedrības komunikāciju platformas attīstīšanai (kā terminēts atbalsts starta izrāvienam ar secinājumiem un ieteikumiem turpmākai darbībai).

Amount of Grant Awarded: 6106,20 EUR / 4 291.46 LVL;
Project number: 2018.LV/DP/25/13
Project Promoter: Latviešu biedrība Austrijā
Place of implementation: Austrija - Vīne, Klosterneuburga
Duration of the project: 01.05.2018.- 31.10.2018.