Sākums > Aktualitātes > Jaunumu arhīvs > Jaunumi > Izveidota unikāla platforma vienlīdzības veicināša[..]

Izveidota unikāla platforma vienlīdzības veicināšanai darba tirgū

Logo ESF

Izveidota unikāla platforma vienlīdzības veicināšanai darba tirgū

Vairāk nekā puse Latvijas iedzīvotāju nevēlas strādāt kopā ar citas etniskās grupas pārstāvjiem, rāda Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) aptaujas dati. Vēl vairāk, latvieši uzskata dažādas etniskās grupas par bīstamām un naidīgi noskaņotām, pat nepazīstot nevienu konkrētas tautības pārstāvi. Tāpēc 1. martā, "Nulles diskriminācijas" dienā, desmitiem Latvijas uzņēmumu un lielāko augstskolu pārstāvju pulcējās, lai atzīmētu virtuālās darba biržas "Atvērtība ir vērtība" atklāšanu un atklāti runātu par diskrimināciju, ar kādu darba tirgū sastopas dažādas etniskās grupas.

Atvērtā sabiedrībā vienīgajam darba izpildes kritērijam jābūt profesionalitātei, tomēr Latvijas darba tirgū izplatīta parādība ir diskriminācija etniskās piederības dēļ, liecina Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) un sabiedriskās domas pētījumu centra SKDS veiktā aptauja. Aptaujas rezultāti rāda, ka 60% Latvijas iedzīvotāju negribētu, lai viņu darba kolektīvā strādā citu etnisko grupu pārstāvji, īpaši romi, uz ko norāda 33% respondentu.

Lai pievērstu sabiedrības uzmanību slēptajai diskriminācijai un aizspriedumiem, ar ko Latvijas darba tirgū nākas saskarties personām ar citu etnisko piederību, SIF sadarbībā ar vadošo darba un darbinieku meklēšanas resursu internetā CV-Online Latvia radījis virtuālo darba biržu "Atvērtība ir vērtība" (cv.lv/atvertiba). Vietnē varēs saņemt informāciju par kampaņas aktualitātēm, iesniegt savu CV vai vakanci un uzzināt, kuri uzņēmumi ir atvērti dažādībai.

"Darba birža ir auglīga vieta profesionālai izaugsmei, kas dod iespēju uzņēmumiem kļūt sociāli atbildīgākiem un ieviest dažādības principus savā vadībā, palīdzot arī Latvijas sabiedrībai tapt atvērtākai un tolerantākai," skaidro SIF Sekretariāta direktore Aija Bauere. Darba biržas atklāšana ievada SIF informatīvās kampaņas "Atvērtība ir vērtība" otro gadu, kas būs vērsts pret diskrimināciju etniskās piederības dēļ.

Sabiedrības integrācijas biedrības „Alternativas" valdes loceklis Kaspars Arhipovs apstiprina, ka nodarbinātībā valda slēpta diskriminācija pret romu tautības pārstāvjiem: "Dažkārt, protams, romu tautības personai patiesi trūkst vajadzīgās kvalifikācijas, bet nereti ir pilnīgi skaidrs, ka darbs tiek atteikts tikai personas etniskās piederības dēļ. Vēl nupat biju klāt, kad manai paziņai kafejnīcā, kur ārpusē bija izkārtne "Vajadzīga trauku mazgātāja!", atteica darbu, sakot, ka tas viņiem vairs nav aktuāli. Pēc tam izkārtne vēl vairākas nedēļas netika noņemta."

Cilvēkiem ar citu etnisko piederību līdz ar profesionālajām prasmēm nereti piemīt arī unikālas valodu zināšanas un dažādu kultūru un paražu pārzināšana, kas var lieliski noderēt starptautisko attiecību veicināšanā, eksporta tirgu apgūšanā, kultūras sakaru veidošanā un citās jomās. Piesakoties virtuālajā darba biržā "Atvērtība ir vērtība", darba devēji var apliecināt savu atvērtību dažādām sabiedrības grupām, kā arī izziņot vakanci. Savukārt darba meklētāji un citi interesenti var pieteikties jaunumiem un iesniegt savu CV.

SIF sociālā kampaņa "Atvērtība ir vērtība" notiek no 2018. līdz 2022. gadam. Katru gadu kampaņai ir cita tēma. Pērn kampaņa tika veltīta patvēruma meklētājiem un personām ar bēgļa vai alternatīvo statusu. Kampaņa tiek īstenota SIF projekta "Dažādības veicināšana" ietvaros. Finansējums 85% apmērā piešķirts no Eiropas Sociālā fonda, bet 15% finansē Latvijas valsts.

Papildu informācijai:

Ilze Vītola
Deep White
Jaunākā projektu vadītāja
E:
M: +371 26176817

Normunds Pīlips
Projektu nodaļa
Diskriminācijas novēršanas programmas koordinators
Tālr. +371 67 078 205
e-pasts: