Sākums > Aktualitātes > Jaunumu arhīvs > Jaunumi > Sociālā darbinieka un sociālā mentora atbalstu mar[..]

Sociālā darbinieka un sociālā mentora atbalstu martā saņēmuši 76 patvēruma meklētāji, bēgļi un personas ar alternatīvo statusu

ESF LSK

Sociālā darbinieka un sociālā mentora atbalstu martā saņēmuši

76 patvēruma meklētāji, bēgļi un personas ar alternatīvo statusu

2019. gada marta mēnesī biedrības „Latvijas Sarkanais Krusts" (LSK) 2 sociālie darbinieki un 11 sociālie mentori nodrošināja atbalsta pakalpojumus patvēruma meklētājiem un personām ar bēgļa vai alternatīvo statusu. Sociālo darbinieku un sociālo mentoru pakalpojumu 2019. gada martā saņēma 76 klienti, no tiem – 48, kas uzturējās Patvēruma meklētāju centrā Muceniekos, un 28 personas, kas patstāvīgi dzīvo Rīgā. Pakalpojums sniegts 12 sievietēm, 18 bērniem un 46 vīriešiem.

Marta mēnesī pieci klienti no tādām valstīm kā Krievija, Kuba, Ēģipte un Kamerūna saņēma negatīvu PMLP lēmumu par bēgļa vai alternatīvā statusa piešķiršanu. Pārsvarā visi lēmumi tika pārsūdzēti. Pozitīvu lēmumu par bēgļa vai alternatīvā statusa piešķiršanu nesaņēma neviens klients.

Patvēruma meklētājiem un bēgļiem gan Muceniekos, gan ārpus centra LSK sociālie darbinieki un sociālie mentori turpināja nodrošināt gan psihoemocionālo palīdzību, gan primāro vajadzību apmierināšanu, piemēram, sniedzot palīdzību statusu saņēmušam klientam pārcelties uz jauno mītnes vietu Rīgā, kā arī no LSK resursiem sagādājot klientam pirmās iedzīvei nepieciešamās mantas (gultu, segas, spilvenus u.c.) u.tml. LSK turpināja arī apģērba, apavu sagādi klientiem, kā arī sniedza praktisku palīdzību sadzīvisku problēmu risināšanā, formalitāšu kārtošanā, piemēram, klientu pavadīšanu uz tiesu, došanos ar klientiem uz Sociālo dienestu, pie darba devēja, palīdzot atrast jaunu dzīvesvietu, ģimenes ārstu u.c.

Sociālā darbinieka un sociālā mentora pakalpojums tiek nodrošināts Sabiedrības integrācijas fonda īstenotā Eiropas Sociālā fonda projekta "Dažādības veicināšana" (Nr. 9.1.4.4./16/I/001) ietvaros. Finansējums 85% apmērā piešķirts no Eiropas Sociālā fonda un 15% finansē Latvijas valsts.

Kontaktinformācija:
Gundega Rupenheite
Biedrības "Latvijas Sarkanais Krusts"
Projekta vadītāja
Tālr. 28379100
e-pasts:

Karīna Dzene
Projekta ieviešanas vienības programmas koordinatore
Tālr. 67078226
e-pasts: