Sākums > Aktualitātes > Jaunumu arhīvs > Jaunumi > Pieci uzņēmumi, kurus darbinieku dažādība padara s[..]

Pieci uzņēmumi, kurus darbinieku dažādība padara stiprākus

kiploks

Pieci uzņēmumi, kurus darbinieku dažādība padara stiprākus

Pieci Latvijas uzņēmumi un iestādes piektdien saņēma kustības "Dažādībā ir spēks" balvu par iekļaujošas darba vides veidošanu. Jau otro gadu notikušajā konkursā dalībnieku skaits divkāršojies, tādējādi apliecinot, ka darba devēji aizvien vairāk uzmanības pievērš darbinieku integrācijai kolektīvā neatkarīgi no to tautības, vecuma un veselības stāvokļa.

„Esmu pateicīgs katram no 31 balvas dalībniekiem – katram uzņēmumam, organizācijai, iestādei, kas ir pieteikušies šai balvai un iespējai uzklausīt zinošu padomu par to, kā gluži praktiski savā darba ikdienā panākt dažādību darbinieku pulkā, iekļaujošas darba vides veidošanā un savstarpējā saziņā. Esmu lepns, ka savā ikdienas darbā jūs atverat durvis dažādām sabiedrības grupām, saskatot, ka dažādība ir bagātība un jauna iespēja mums visiem kopā. Latvijai vajag pilsoņus, kuri nepaliek malā, kuri iesaistās. Kuriem ir griba pārvarēt nevarēšanu un kuri savu skatu vērš kopuma virzienā," kustību atzinīgi novērtē Valsts prezidents Egils Levits.

Kategorijā "Mūsu darba vide" par uzvarētāju tika pasludināta SIA SCHWENK Latvija (iepriekš – CEMEX) par īpašu pieeju darba vides veidošanā Brocēnu cementa rūpnīcā. Ražošanas uzņēmums veicina dažādu sabiedrības grupu iekļaušanu darba vidē, īpaši ievērojot jaunākās pieejas darba vides uzlabošanā. SCHWENK būtisku uzmanību pievērš tieši darba vides pielāgošanai, kas saistīta ar drošību darba vidē, uzsverot, ka katru cilvēku mājās gaida ģimene un draugi un, ka nav pieļaujama cilvēka ciešana darba vidē. Šo pieeju uzņēmums īsteno ne tikai savā uzņēmumā, bet arī sadarbībā ar saviem apakšuzņēmumiem un piegādātājiem.

Kategorijā "Mūsu saziņa" balvu saņēma privātā mācību iestāde SIA Starptautiskā Kosmetoloģijas koledža no Rīgas par dažādības vadības elementu ieviešanu, dalīšanos labajā praksē un dažādu sabiedrības grupu iekļaušanas darba vidē veicināšanu. Apzinoties, ka pārstāvētā nozare ir izteikti "sievišķīga", koledža izveidojusi īpašu projektu, lai piesaistītu kosmetoloģijas profesijai vīriešus.

Sociālās integrācijas valsts aģentūra (SIVA) Jūrmalā, kuras mērķis ir veicināt cilvēku ar invaliditāti un personu ar funkcionāliem traucējumiem sociālo integrāciju, ieguva balvu kategorijā "Mūsu darbinieki". Žūrija augstu novērtēja jūrmalnieku individuālo pieeju ikvienam darbiniekam, elastīgos risinājumus un atbildīgu attieksmi, strādājot ar darba kolektīvu. SIVA, neraugoties uz diezgan lieliem izaicinājumiem atrast un iesaistīt nepieciešamos darbiniekus, veic visus nepieciešamos pasākumus, lai visur, kur iespējams, iesaistītu dažādu sociālo grupu pārstāvjus, īpaši novērtējot katra individuālā darbinieka prasmes un iespējas.

Rīgā un Cēsīs bāzētais tehnoloģiju uzņēmums AS Draugiem Group apbalvots kategorijā "Mūsu tirgus attiecības" par dažādības vadības principu popularizēšanu un iekļaujošas vides veicināšanu. Uzņēmums veic nozīmīgu ieguldījumu jauniešu izglītošanā gan IT nozarē, gan atbildīgas uzņēmējdarbības jomā. Ikviens produkts un pakalpojums, ko attīsta šis uzņēmums ir saistīts ar noteiktas jomas problēmu risināšanu un atbildīgu attieksmi pret pasauli, kurā jauninājumi tiek ieviesti.

Kategorijā "Mūsu principi" par uzvarētāju pasludināts kafijas vairumtirdzniecības uzņēmums SIA Paulig Coffee Latvia. Uzņēmuma vadība saglabā un praktizē mātes kompānijas izteiktos principus attieksmē pret vidi, atbildīgu ražošanu un atbildību pret saviem darbiniekiem. 2019.gadā Rīgā strādājošā kompānija īpaši izcēlusi katra darbinieka dzimto vietu, dāvinot vietējiem iedzīvotājiem 100 kafijas tases bez maksas. Tomēr, tā ir tikai aisberga redzamā daļa - ikdienā uzņēmums atbalsta jauniešus no sociāli mazaizsargātām grupām un sniedz atbalstu jauniešiem karjeras attīstībā.

Sabiedrības integrācijas fonda un nodibinājuma „Ventspils Augsto tehnoloģiju parks" kopīgi izveidotā kustība "Dažādībā ir spēks" balvas pasniedza jau otro gadu. Šogad pašnovērtējumu iesniedza gandrīz divreiz vairāk uzņēmumu nekā pērn – 31. Tos izvērtēja ekspertu komisija, kurā darbojas Gunta Anča, Rasma Pīpiķe un Dace Kolāte.

Labās prakses novērtējumam reģistrējās šādi uzņēmumi, organizācijas un iestādes: Brocēnu novada pašvaldība, Jūrmalas Mūzikas vidusskola, Ventspils Augstskola, biedrība EUROFORTIS, biedrība Baltā Māja, Veselības ministrija, Latvijas Samariešu apvienība, SIA SCHWENK Latvija, SIA Paulig Coffee Latvia, Sociālās integrācijas valsts aģentūra, SIA BEWE RIX, AS Idea Bits Latvia (Draugiem Group), SIA GRIFS AG, Ventspils Digitālais centrs, SIA Jūrmalas ūdens, Kurzemes NVO centrs, Zemgales NVO Centrs, Alūksnes lauku partnerība, Mārupes BMX Klubs, SIA Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca, Starptautiskā Kosmetoloģijas koledža, Liepājas Neredzīgo biedrība, Invalīdu un viņu draugu apvienība Apeirons, Viduslatgales pārnovadu fonds, Publisko un privāto partnerattiecību biedrība Sernikon, SIA Cleaning Lady, SIA Summus M, SIA Flowin, SIA Daga, SIA Vide Man un SIA Neroteh.

Visi pašnovērtējuma iesniedzēji 2019. gada nogalē saņems bezmaksas konsultācijas/apmācības par to, kā uzsākt vai uzlabot dažādības vadību savā organizācijā.

IH-DAZADIBA2019-0845

Par kustību "Dažādībā ir spēks":
Kustība „Dažādībā ir spēks" ir brīvprātīga darba devēju kustība, kurā apvienojas uzņēmēju, organizāciju – biedrību un nodibinājumu, valsts un pašvaldības iestādes, kas savā ikdienas darbā vēlās veicināt atvērtību dažādām sabiedrības grupām, saskatot, ka dažādība ir resurss, dažādība ir iespēja un dažādība ir konkurences priekšrocība.

Vairāk informācijas: www.dazadiba.lv.

Logo ESF

Kustība „Dažādībā ir spēks!" un atbalsta pasākumi iekļaujošas darba vides un dažādības vadības veicināšanai tiek veikts Sabiedrības integrācijas fonda īstenotā Eiropas Sociālā fonda projekta "Dažādības veicināšana" (Nr. 9.1.4.4./16/I/001) ietvaros. Finansējums 85% apmērā piešķirts no Eiropas Sociālā fonda un 15% finansē Latvijas valsts.

Papildu informācija:
Normunds Pīlips
Projektu nodaļa
Diskriminācijas novēršanas programmas koordinators
Tālr. +371 67 078 205
e-pasts: