Sākums > Aktualitātes > Jaunumu arhīvs > Jaunumi > Uzņēmēji arvien vairāk izvēlas atbalstīt ģimenes, [..]

Uzņēmēji arvien vairāk izvēlas atbalstīt ģimenes, kurās aug 3 un vairāk bērni

logo g burts

Uzņēmēji arvien vairāk izvēlas atbalstīt ģimenes, kurās aug 3 un vairāk bērni

2019.gada 21.novembrī Latvijas dzelzceļa vēstures muzeja lielajā zālē notiks valsts atbalsta programmas "Latvijas Goda ģimenes apliecība "3+ Ģimenes karte"" Uzņēmēju godināšanas svinīgais pasākums, lai pateiktos uzņēmējiem par sadarbību programmas ietvaros un radītu arvien jaunu interesi iesaistīties programmas aktivitātēs.

Pasākuma laikā plānots īpaši godināt 12 "3+ Ģimenes kartes" īpašnieku visaugstāk novērtētos uzņēmējus, pasniedzot viņiem balvas, atzinībā par dalību programmā.

Kā norāda Sabiedrības integrācijas fondā "7 gadi ir paskrējuši nemanot. Tieši tā - 7 gadi - kopš Sabiedrības integrācijas fonds strādā ar programmu "Latvijas Goda ģimenes apliecība "3+ Ģimenes karte"". 2015.gadā tika uzsākta karšu izdale un no 4 679 izsniegtām kartēm esam izauguši līdz 40 630 izsniegtām kartēm gadā. Šobrīd kopā ir jau 81 829 karšu īpašnieki. Ja 2015.gadā varējām lepoties ar 105 programmas draugiem, tad tagad par draugiem saucam jau vairāk nekā 350 programmas dalībniekus. Programma aug, tāpat kā mūsu Latvijas ģimenes un ceram, ka programma, jau pavisam tuvā nākotnē, attīstīsies arī starptautiskā vidē."

Patiess prieks, ka programmā iesaistās arvien vairāk kultūras iestāžu, kā, piemēram, Latvijas Leļļu teātris, Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris, Latvijas Nacionālā Opera un Balets un daudzas citas, kas kultūras un mākslas aktivitātes padara pieejamas daudzbērnu ģimenēm. Tai pat laikā ļoti būtisks ir gan pārtikas veikalu, degvielas uzpildes staciju, apģērbu veikalu un grāmatnīcu atbalsts un iesaiste programmā, jo šie izdevumi veido lielu daļu no daudzbērnu ģimenes ikdienas budžeta izdevumiem. Nozīmīgs arī ir valsts sniegtais atbalsts, piemēram, atlaides no 50 – 90 % starpreģionālajos autobusu un vilcienu maršrutos, kas diendienā ļauj ģimenēm ietaupīt.

Šī gada maijā un jūnijā pētījumu centrs SKDS veica daudzbērnu ģimeņu aptauju, kurā piedalījās 4325 karšu īpašnieki un aptaujas rezultātā tika noskaidrots, kuru uzņēmēju sniegto atbalstu ģimenes vērtē visatzinīgāk. Šiem uzņēmējiem atzinības balvas pasniegs tādas sabiedrībā zināmas personas, kā:

• Līga Meņģelsone, Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) ģenerāldirektore, pārstāvot lielāko darba devēju organizāciju Latvijā;

• Aurēlija Anužīte, aktrise, sešu bērnu mamma, 3+ kartes īpašniece;

• Armands Simsons, TV personība un daudzbērnu ģimenes tēvs, 3+ kartes īpašnieks un

• Ingus Alliks, Labklājības ministrijas valsts sekretārs.

Uzņēmumu sumināšana notiek jau trīs gadus, 2016. un 2018.gada nogalē visiem uzņēmumiem, kas ir iesaistījušies programmā, daudzbērnu ģimeņu vārdā teicām paldies īpašā pasākumā un plānojam šo tradīciju turpināt, tādejādi veicinot uzņēmēju un ģimeņu savstarpējo saikni. Svarīgi minēt, ka liela daļa uzņēmēju, kas iesaistījušies programmā, paši ir daudzbērnu ģimeņu vecāki.

Uzņēmēju un valsts iestāžu/organizāciju skaits, kas iesaistās programmā ar katru gadu palielinās, kas liecina par sociālo atbildību un briedumu. Tai pat laikā, daudziem Latvijas uzņēmējiem iesaistīties šāda veida programmās vēl ir jauna un nezināma lieta. Ģimenes novērtētu arī to, ja vēl lielāka iniciatīva būtu saskatāma no uzņēmumiem un organizācijām, kas darbojas reģionos.

Vairāk informācija par pasākumu: Dace Zariņa-Zviedre t.: 67078211/