Начало > Источники финансирования

sif-jauns-kras


LATVIJAS RAIDĪJUMS “TE!”

Компактный вид
Источник финансирования: Программы государственного бюджэта 2002-2014
Программа: Atbalsts medijiem sabiedriski nozīmīga satura veidošanai un nacionālās kultūrtelpas stiprināšanai latviešu valodā 2021

Поиск проектов

Oписание

LV jaunatklāšanas raidījums "TE!" tika realizēts laikā no 2012. līdz 2016.gadam, kopā izveidojot 8.sezonas un 59x52min. raidījumus. Raidījumi tika pārraidīti LTV1 kanālā prime time laika slejā uzreiz pēc vakara ziņām. 8.sezonā kopējie sasniegtie reitingi gan TV, gan sociālajās platformās kopā bija vidēji ap 140 000 skatītāju (Pielikums Nr.4). Tobrīd raidījuma "TE!" radošā un tehniskā komanda darbojās pēc precīzi izstrādāta stila un struktūras. Raidījums bija skatītāju iecienīts un augstu novērtēts arī atbalstītāju vidū. TE! saņēma Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes "Celmlauža balvu" kā labākais neatkarīgo producentu raidījums Latvijā un prestižo Tūrisma profesionāļu balvu "Gada cilvēks tūrismā". "TE!" raidījums kā temats pat ticis izvēlēts, aprakstīts un analizēts divos LU Sociālo zinātņu studentu Bakalaura darbos un atsevišķi par "TE!" raidījumu veikts socioloģisks pētījums.

Tomēr 8.sezonas izskaņā VFS ievēroja, ka sācis padzist jaunatklāšanas azarts, pazīme ko visaugstāk vērtējām un ievērojām šī raidījuma radīšanā. Tādēļ nolēmām projektam paņemt pauzi, skatītājiem atstājot intrigu, ka pēc laika "TE!" TV ekrānos varētu atgriezties.

Pauze izvērtās gandrīz 4 gadus ilga, pa vidu uzkrājot pieredzi un rūdījumu ar tādiem augstas kvalitātes projektiem kopā ar Mārtiņu Ķibildu kā "Adreses" un "Atslēgas". Kā arī 2019.gadā izveidojām jauno TV raidījumu par literatūru "Literatūre".

Projektu attīstība un uzkrātā pieredze liecināja, ka VFS Films komanda turpina augt un attīstīties un, ka pienācis laiks "TE!" raidījuma pārdzimšanai. Apzinot visus projektā iesaistītos radošos pārstāvjus, tiekoties un pārrunājot nākotnes ieceres – vīzija un redzējums par "TE!" attīstību visiem sakrita.

Raidījuma vadītāji - Gustavs Terzens, Marta Selecka, Dace Salnāja, Māra Sleja, Māris Olte un Pauls Timrots, režisori – Uģis Olte, Dainis Kļava un Dzintars Dreibergs, producenti – Ilze Celmiņa un Uldis Cekulis – visi vienojās, ka "TE!" atgriešanās šobrīd ir vērtīga un nepieciešama, tikai jāmaina tā vektors.

Tādēļ raidījumā "TE!" vairs neliksim uzsvaru uz idealizēto, romantizēto mūsu Latvijas redzējumu. Bet zem nosaukuma Latvijas raidījums "TE!" sāksim Latvijas apzināšanu ar nobriedušāku skatu. Latvijas simtgade bija slieksnis, kuru pārkāpjot, jāliek somā jauna vērtību skala un atkal jādodas ceļojumos pa Latviju. Jeb, kā mēs paši sakām - CEĻOJUMOS PAR LATVIJU ar jaunu vērtību un domāšanas skalu – apzināšanos, kritisko domāšanu, ilgtspēju un valstiskumu.

Šo vērtību spoguļošana būs jauno "TE!" stāstu stingrais pamats un visu jauno sezonu mēs veltīsim, lai atbildētu uz jautājumu: Kur Latvija dzīvo vairāk - pagātnē vai nākotnē?

Protams, tas ir nopietns jautājums, taču metode ar kādu mēs meklēsim atbildes uz šo jautājumu paliek nemainīga - CEĻOJUMS! Arī rotaļīgā attieksme un izteikta klātbūtnes sajūta stāstot stāstus ir lietas, ko negrasāmies atmest. Ceļotāji arī tie paši, kas iepriekš - Marta, Gustavs, Pauls, Māris, Dace, Māra un jaunais papildspēks Rihards Sniegs. Viņi kopā mudinās skatītāju iepazīt Latviju nelaikā un nevietā. "TE!" raidījuma jaunā struktūra tiks veidota uz laika nogriežņa TE!bija, TE!ir un TE!būs.

Izvēlētās virstēmas būs dzīvildze, zinības, materiālā labklājība, dzīves vide, sadzīve, valstiskums, laika ātrums, vēsturiskā patiesība, jo arī mūsu mērķis ir palīdzēt prognozēt un veidot piederības izjūtu valstij, lai Latvija spētu piepildīt katra vajadzības un, lai to ietekmēšana būt mūsu katra spēkos.
Raidījumu stāsti tiks atvasināti no virstēmas un to sagatavošanā tiks pieaicināti ne tikai erudīti eksperti, bet ņemsim vērā arī nespeciālistu atziņas un dzīves pieredzes - dažādu interešu grupu prognozes.

Latvijas raidījums "TE!" uzrunās gan jauniešos, gan vidējā, gan arī vecākā gada gājuma skatītājus.

Информация

предоставил финансирование: 60 000,00 EUR / 42 168.24 LVL;
Номер проекта: 2020.LV/MA/037/13
Исполнитель проекта: SIA VIDES FILMU STUDIJA
Период проетка: 01.05.2020. - 31.12.2020.

Документы

Документы