Home > MAF nacionālie konkursi 2021 > Trešais bērns

sif-jauns-kras


Trešais bērns

Extended view
Source of Funding: State budget programmes 2002-2014
Program: Atbalsts medijiem sabiedriski nozīmīga satura veidošanai un nacionālās kultūrtelpas stiprināšanai latviešu valodā 2021

Search projects

Projekta ietvaros žurnālisti no "Latvijas Avīzes", "Mājas Viesa" pievērsīsies Latvijai būtiskai problēmai, kas ietekmē valsts dzīvi gan tagad, gan ietekmēs nākotnē, - demogrāfijai. Latvijā samazinās iedzīvotāju skaits, ģimenēs dzimst mazāk bērnu, un tas būtiski ietekmē ne tikai valsts ekonomiku, bet valsts nākotni kopumā.

Demogrāfija ir viena no prioritārām nozarēm gan Nacionālajā attīstības plānā, gan valdības deklarācijā.

Projekta nosaukums "Trešais bērns" ietver ideālo mērķi, lai Latvijas ģimenēs būtu vairāk par vienu un diviem bērniem, taču publikācijās šī demogrāfijas tematika tiks tverta plašāk, runājot gan par dzimstību veicinošu valsts politiku, gan ģimeņu atbalsta politiku.

Projekta mērķis – pētīt un analizēt, kā valstij panākt, lai ģimenēs dzimtu vairāk bērnu; "Latvijas Avīzē", "Mājas Viesī", portālā LA.LV publikācijās informējot Latvijas sabiedrību, norādot uz problēmām, meklējot risinājumus.

Mērķa grupa – Latvijas iedzīvotāji, tajā skaitā ģimenes, bērnu vecāki, valsts politikas veidotāji, darba devēji, ierēdniecība, pašvaldības.
Tiešā auditorija - "Latvijas Avīzes", "Mājas Viesa" un portāla LA.LV auditorija un sociālie tīkli.

Amount of Grant Awarded: 20 464,39 EUR / 14 382.46 LVL;
Project number: 2020.LV/MA/033/27
Project Promoter: AS "LATVIJAS MEDIJI" / Laikraksts "Latvijas Avīze", žurnāls "Mājas Viesis" un portāls www.LA.LV
Duration of the project: 01.08.2020. - 31.01.2021.