sif-jauns-kras


Piedzīvojums ar sevi un Tevi!

Compact view
Source of Funding: State budget programmes 2002-2014
Program: Ģimenei draudzīga pašvaldība 2020

Search projects

Description

Projekta mērķa grupa – jaunieši, kuri mācās 7. – 9. klasē. Tie ir jaunieši, kuriem jau drīzumā būs jāizdara pirmās lielās dzīves izvēles – kur iet mācīties tālāk, kādus vidusskolas priekšmetus vēlēsies mācīties padziļināti, kādas profesijas vēlēsies apgūt, vai paliks Gulbenes novadā, vai izvēlēsies citu novadu izglītības piedāvājumu.

Projekta ietvaros plānotas četras aktivitātes (karjeras dienas) Tirzā, Lejasciemā, Stāķos un Stāmerienas pagastā. Nometnēs piedalīsies vismaz 60 dalībnieki un 10 no viņiem būs no sociālā riska grupām – bērni no daudzbērnu ģimenēm, bērni, kuru vecāki strādā ārvalstīs, bērni ar sociāli ekonomiskajām problēmām.

Projekta ietvaros plānota viena karjeras dienas nometne ar iespēju nakšņot un trīs bez nakšņošanas. Diennakts nometni plānota organizēt Gulbenes 2.vidusskola un tās norise ir plānota Stāmerienas pagastā.

Nometņu ietvaros plānoti trīs bloki:
Sevis iepazīšana – jaunieši veltīs laiku, lai izprastu, kas tiem padodas, ko tie prot un ko tie vēlētos darīt nākotnē. Šeit jaunieši ar dažādu interaktīvu un neformālu metožu/ spēļu palīdzību iegūs lielāku izpratni, iepazīs citus dalībniekus un noteikti uzlabos savas komandas darba iemaņas.
Profesiju iepazīšana – jaunieši apmeklēs dažādus uzņēmumus lai iepazītu profesijas. Nometnes gaitā plānotas sarunas ar kādu iedvesmojošu cilvēku un kādu 21.gadsimta profesijas pārstāvi – blogeris, jūtūberis, instagramers u.c. Jauniešiem šīs profesijas liekas īpaši aktuālas un modernas. Papildus būs radošas aktivitātes darbnīcas un meistarklases, kurās dalībnieki varēs izmēģināt spēkus kādā arodā vai profesijā.

Refleksija – neatņemama šo aktivitāšu sastāvdaļa. Jo ikdienas steigā mēs bieži vien aizmirstam novērtēt sevi, apgūto un apkārtējos. Tad šeit, lai nostiprinātu izpratni par apgūtajām lietām un iemaņām, katru dienu plānotas aktivitātes, kas ir saistītas ar izvērtēšanu, pārdomām un analīzi.

Information

Amount of Grant Awarded: 7500,00 EUR / 5 271.03 LVL;
Project number: 2020.LV/ĢDP/01
Project Promoter: Gulbenes novada pašvaldība
Place of implementation: Vidzemes region
Duration of the project: 01.07.2020.-31.10.2020.

Documents

Documents