Sākums > NVO fonds 2020 > Sabiedrības līdzdalības veicināšana melanomas agrī[..]

sif-jauns-kras


Sabiedrības līdzdalības veicināšana melanomas agrīnā diagnostikā

Izvērstais skats
Finansējuma avots: Valsts budžeta programmas 2002-2019
Programma: "NVO fonds" 2020

Meklēt projektus

Projekta mērķis - izglītot to sabiedrības daļu, kas sava darba specifikas dēļ potenciāli biežāk kā citi sabiedrības locekļi var saskarties ar jauniem melanomas gadījumiem, ievērojot aizdomīgus ādas veidojumus vai izmainītas dzimumzīmes.

Projekta mērķa grupas - uz ķermeni orientētu profesiju pārstāvji (fizioterapeiti, medmāsas, manikīra/pedikīra meistari, fitnesa un deju treneri u.c.); melanomas pacienti un viņu līdzcilvēki; masu mediji u.c. interesenti.

Projekts paredz stāstīt par melanomu un tās atpazīšanu to profesiju pārstāvjiem, kas ikdienā biežāk nekā citi ir kontaktā ar cilvēka ķermeni – masieri, kosmetologi, medmāsas, fizioterapeiti, frizieri, manikīra un pedikīra meistari, fitnesa treneri, deju skolotāji u.c. profesiju pārstāvji, kuru darbības loks rada lielāku iespējamību klientiem novērot aizdomīgas dzimumzīmes vai citus ādas veidojumus un rosināt viņus doties veikt savlaicīgas veselības pārbaudes.

Projekts tiks īstenots 4 informatīvu semināru veidā (Vidzemē, Latgalē, Kurzemē un Zemgalē), iekļaujot ārsta un psihologa vai psihoterapijas speciālista lekcijas, kā arī pacienta stāstu. Projekta publicitātes aktivitāšu rezultātā tiks celta arī pārējās sabiedrības daļas līdzdalība nopietnu veselības problēmu savlaicīgā atklāšanā, kas savukārt veicinās veselāku un izglītotāku sabiedrību kopumā. Uz semināriem aicināti arī paši pacienti un viņu līdzcilvēki.

Piešķirtais finansējums: 5 961,00 EUR / 4 189.41 LVL;
Projekta numurs: 2020.LV/NVOF/MIC/055/17
Projekta īstenotājs: Biedrība “Soli priekšā melanomai”
Īstenošanas vieta: visa Latvija
Īstenošanas ilgums: 01.05.2020.-31.10.2020.