Drukāt |

Sākums > MAF Reģionālo un vietējo mediju atbalsta konkurss [..] > ĪSTZIŅAS

sif-jauns-kras


ĪSTZIŅAS

Izvērstais skats
Finansējuma avots: Valsts budžeta programmas 2002-2019
Programma: Reģionālo un vietējo mediju atbalsta programma 2021

Meklēt projektus

Projekta "ĪSTZIŅAS" mērķis ir palielināt Latvijas sabiedrības spējas atpazīt safabricētu/ manipulatīvu ziņu izmantošanu publiskajā telpā un zināšanas kritiski vērtēt pieejamo saturu un informācijas objektivitāti. Izglītojot sabiedrību par biežāk pielietotajiem manipulatīvas informācijas paņēmieniem, tiks pilnveidota arī publiskās informācijas kvalitāte.

Projekta ietvaros tiks analizētas un radio klausītājiem skaidrotas safabricētas/ manipulatīvas informācijas un/ vai ziņu pazīmes, un piemēri, kas saistīti ar medijpratību un valsts drošību kontekstā ar sabiedriski politiskiem procesiem kā starptautiskā, tā arī valstiskā līmenī.

Lai veicinātu Latvijas sabiedrības izglītošanu, projekts radio programmā Radio Skonto Kurzeme 6 mēnešu garumā tiks īstenots rubriku un radio spēles formās:

No pirmdienas līdz ceturtdienai rubrikas:
1) Rīta laikā – medijpratības temata un/vai terminu apskats;
2) Dienas laikā – reportāža ar ekspertu - viedoklis par apskatāmo tematu, piemēri;
3) Pēcpusdienas laikā – intervija ar ekspertu, atbildes uz klausītāju jautājumiem.

Piektdienā radio spēle "Maldīgais virsraksts": spēles princips paredz, ka klausītājam tiek piedāvāts ziņas virsraksts un fotogrāfija, kas imitē ziņas kādas redzamas portālos. Kritiski novērtējot abus faktorus, jāizklāsta kādēļ, viņaprāt, ziņa ir patiesa vai maldinoša, un kādi faktori par to liecina. Lai apstiprinātu vai komentētu norādītos kritērijus, tiek pieaicināts medijpratības eksperts, kurš papildina ar savu sakāmo, komentējot kam jāpievērš uzmanība redzot ziņas dažādos portālos un sociālajos medijos.

Piešķirtais finansējums: 14985,45 EUR / 10 531.83 LVL;
Projekta numurs: 2020.LV/RMA/06/04
Projekta īstenotājs: SIA “Radio Skonto Kurzeme”
Īstenošanas ilgums: 01.06.2020.- 30.12.2020.
 


Drukāšanas datums: 15.06.21