Sākums > Finansējuma avoti

sif-jauns-kras


Aktuāli par aktuālo novados

Izvērstais skats
Finansējuma avots: Valsts budžeta programmas 2002-2019
Programma: Reģionālo un vietējo mediju atbalsta programma 2021

Meklēt projektus

Ar Latvijas valsts budžeta finansētas mērķprogrammas „Reģionālo un vietējo mediju atbalsta programma" atbalstu mēs savā reģionālajā laikrakstā "Stars" vēlamies īstenot projektu "Aktuāli par aktuālo novados", kas iecerēts kā pētnieciskās un analītiskās žurnālistikas projekts, kas nodrošinās medija spēju veikt padziļinātu izpēti un analīzi par sabiedriski nozīmīgiem jautājumiem.

Kopumā veidosim 18 tematiskus atvērums divas reizes mēnesī — no 2020. gada maija līdz 2021. janvārim. Turpināsim risināt tēmu par administratīvi teritoriālās reformu un samezglojumu sakarā ar Varakļānu novada iekļaušanu Rēzeknes novadā. Arī pārējie 17 atvērumi būs veltīti dažādu reģionā un valstī aktuālu procesu padziļinātam izpētei un skaidrojumam. Kā, piemēram, skolu tīkla un izglītības reformas nestās pārmaiņas Madonas reģiona izglītības iestādēs; Lauku jauniešu uzņēmējdarbības veicināšana; Madonas novada fonda darbība Madonas reģionā, LEADER projekti; Deinstitucionalizācija — cik gatavi tai esam; Pakalpojumu pieejamība lauku ciematos; Daudzdzīvokļu māju apsaimniekošanas pieredze un problēmas lauku ciematos; Iedzīvotāju nabadzības risku samazināšana; Dzīves kvalitātes nodrošināšana un cienīgas vecumdienas Madonas lielākajā pansionātā; Vardarbība ģimenē, pieejamās prevencijas un palīdzības pasākumi. Vienā no atvērumiem runāsim par zemessardzi kā teritoriālās aizsardzības pamatu. Tāpat pētīsim problēmas saistībā ar mežu apsaimniekošanu, pievērsīsimies tēmai „Dzīvot zaļāk — mode vai nepieciešamība", kā arī citām aktuālām tēmām.

Regulāri katru mēnesi veidojot šos divus speciālos atvērumus, mēs vēlamies vērst savu lasītāju Cesvaines, Ērgļu, Lubānas, Madonas un Varakļānu novadā uzmanību (arī ar speciālu noformējumu) uz aktuāliem notikumiem un to ietekmi uz sabiedrības procesiem.

Pilna apjoma informācija būs pieejama ne tikai drukātā formātā, bet arī www.estars.lv abonētājiem, kā arī sociālajā portālā Facebook.com.

Piešķirtais finansējums: 12950,27 EUR / 9 101.50 LVL;
Projekta numurs: 2020.LV/RMA/46/24
Projekta īstenotājs: SIA "Laikraksts STARS"
Īstenošanas ilgums: 25.05.2020.- 31.01.2021.