Начало

Sabiedrības integrācijas fonds aicina diskutēt par stereotipiem un dzimumu sadalījumu privātajā un ģimenes dzīvē

перевод этой страницы не доступен.
Посетить SIF информационную страницу:
Или используйте автоматизированного перевода:

Sabiedrības integrācijas fonda informatīvā kampaņa dažādības veicināšanai "Atvērtība ir vērtība" sadarbībā ar vecāku organizāciju "Mammām un tētiem" 22. decembrī plkst. 16.00 aicina tiešraidē vērot "Stereotipu šovu", kura dalībnieki un dalībnieces izaicinās dzimumu lomu stereotipus par privāto un ģimenes dzīvi.

"Stereotipu šovs" ir interaktīva spēle ar diskriminācijas elementiem, kurā vecāku organizācijas "Mammām un tētiem" pārstāvji kopā ar jauniešiem diskutēs par dzimumu līdztiesību privātajā dzīvē. Spēle tiks līdzsvarota ar noteiktu humora devu, bet vienlaikus veidojot objektīvu diskusiju par jautājumiem, kas saistīti ar ikdienas dzīvi, ģimenes un privātās dzīves uzdevumu un lomu sadali.

Pasākumu vadīs sabiedriskais aktīvists un feminists Kaspars Zālītis un sabiedriskā aktīviste, feministe, režisore un publiciste Alise Zariņa.

"Gada beigas ierasti ir laiks, kad domājam par ģimeni, kopā būšanu un kopības sajūtu. Svētkos šķiet pašsaprotami būt līdzās tuvajiem un mīļajiem, veltīt labas domas un pasniegt kārotas dāvanas. Taču šis ir arī laiks, kad pārdomāt, cik atbalstoši un mīloši esam ikdienā. Vai pamanām, ka otrs cilvēks ir noguris un piedāvājam savu palīdzību lietās, kuras parasti nedarām? Vai neļaujam aizspriedumiem nostāties starp mums? Šajos svētkos novēlu rast līdzsvaru un atbalstošu sadarbību ģimenes lokā, kur pienākumus un uzdevumus nosaka nevis dzimums, bet mīlestība un komandas darbs," aicina Zaiga Pūce, Sabiedrības integrācijas fonda sekretariāta direktore.

"Stereotipu šova" tiešraide būs skatāma "Dažādības veicināšana" Facebook lapā.

"Stereotipu šovs" veidots Sabiedrības integrācijas fonda kampaņas "Atvērtība ir vērtība" ietvaros. Šī ir piecgades kampaņa, kuras laikā īpaša uzmanība tiek pievērsta diskriminācijas skarto grupu integrācijai sabiedrībā, šogad fokusējoties uz dzimumu līdztiesību. Vairāk par kampaņu varat lasīt mājaslapā atvertiba.lv.

Sociālā kampaņa “Atvērtība ir vērtība” tiek īstenota Sabiedrības integrācijas fonda projekta “Dažādības veicināšana” (Nr. 9.1.4.4./16/I/001) ietvaros. Finansējums 85% apmērā piešķirts no Eiropas Sociālā fonda un 15% finansē Latvijas valsts.