Sākums

Apmācību programma „Starpkultūru komunikācija”

Apmācību programma „Starpkultūru komunikācija” ir izstrādāta!

Lai paaugstinātu Latvijas valsts pārvaldes iestāžu, pašvaldību un NVO darbinieku kompetences un prasmes, kas nepieciešamas sekmīgam darbam ar trešo valstu valstpiederīgo mērķauditoriju, Sabiedrības integrācijas fonds sadarbībā ar ekspertiem: Dr. paed. Daigu Zaķi, Dr. paed. Liesmu Osi, Mg. soc. Inesi Lazdu-Mazulu un Mg. soc. Kārli Višu, ir izstrādājis apmācību programmu „Starpkultūru komunikācija”.

Apmācību programmas „Starpkultūru komunikācija” izstrādes gaitā ir veikta jaunāko pētījumu un zinātniskās literatūras analīze un uzklausīta trešo valstu valstspiedrīgo pieredze un ieteikumi; saskaņota apmācības programmas koncepcija ar trešo valstu valsts piederīgo mērķauditoriju; notikusi valsts pārvaldes, pašvaldību un NVO pārstāvju pieredzes, vajadzību un ieteikumu apkopošana, veicot padziļinātās intervijas. Š.g. 12., 13., 19., 20. maijā norisinājās apmācības programmas pilotkurss, kurā piedalījās valsts pārvaldes iestāžu, pašvaldību un NVO darbinieki, kas ir iesaistīti darbā ar trešo valstu valstspiederīgajiem.

Tā rezultātā ir tapusi rokasgrāmata „Starpkultūru komunikācija”, kas veidota uz augsti kvalitatīvas un aktuālas teorētiskās un praktiskās bāzes, papildus iekļaujot dažādus inovatīvus neformālās izglītības elementus un metodes.

Rokasgrāmata "Starpkultūru komunikācija" pieejama šeit (klikšķis uz attēla):

3vp

Rokasgrāmata ir veidota, domājot ne tikai par apmācības programmas dalībniekiem, bet arī par tiem cilvēkiem, kas pirmo reizi saskaras ar starpkultūru komunikācijas tēmu un kam ir vēlme vai profesionāla nepieciešamība iegūt zināšanas starpkultūru komunikācijā. Eksperti ir izstrādājuši radošus uzdevumus un jautājumus, lai valsts pārvaldes iestāžu, pašvaldību un NVO darbinieki, kas ir iesaistīti darbā ar trešo valstu valstspiederīgajiem, un kas strādā ar materiālu neklātienē, varētu aktīvi iesaistīties mācību procesā. Katrs eksperts ir padomājis arī par literatūru un filmām, ko iesaka lasītājam izlasīt un redzēt..

Ja Jūs ir ieinteresējusi rokasgrāmata „Starpkultūru komunikācija” un

pārstāvat valsts pārvaldes iestādi, pašvaldību vai NVO sektoru,

kā arī savā profesionālajā darbībā saskaraties ar trešo valstu valsts piederīgajiem,

lūgums sazināties ar SIF,

Rokasgrāmata „Starpkultūru komunikācija” būs pieejama no 8.jūnija.

Ticam, ka jauniegūtās zināšanas un prasmes palīdzēs gan Jums, gan Jūsu kolēģiem, gan citām ieinteresētajām personām veidot cieņpilnas un uz savstarpēju sapratni balstītas attiecības starp pakalpojuma saņēmēju (trešo valstu valstspiederīgo) un pakalpojumu sniedzēju (darbinieku).

SIF šīs aktivitātes veic Eiropas trešo valstu valstspiederīgo integrācijas fonda Granta līguma Nr.IF/2009/3.1./22 ietvaros par projekta „Apmācību kursa „Starpkultūru komunikācija” izstrāde un ieviešana” īstenošanu.

Papildus informācija:
Ilze Dūmiņa, SIF Projektu nodaļas programmu koordinatore
Tel. 67078187
e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

P.S. Rokasgrāmtas „Starpkultūru komunikācija” vāka noformējumā izmantota Rasas Jansones glezna „Nu, jaunais draugs?”