Начало > Источники финансирования

eea-norway


Telpas birojam, aktivitātēm un desu cepšanai

перевод этой страницы не доступен.
Посетить SIF информационную страницу:
Или используйте автоматизированного перевода:

Liepājas Jaunie Vanagi, caurcaurēm jauniešu organizācija, 2008.gada nogalē EEZ/Norvēģijas valdības finanšu instrumentu "NVO fonda" programmas "NVO kapacitātes stiprināšanas programma" ietvaros saņēma finansējumu 29 tūkstošu eiro (aptuveni 20 500 latu) apmērā un varēja sākt realizēt savu sapni par aktīvas un dažādu mērķa grupu iesaistošas organizācijas darbību!

Kapacitātes stiprināšana plānota 16 mēnešiem, šobrīd noiets aptuveni pusceļš, bet sasniegts jau ļoti daudz. Jaunieši ir pateicīgi par jaukajām atrastajām biroja un aktivitāšu telpām. Iepriekš biedru sanāksmes un aktivitāšu plānošana notikusi organizācijas vadītāju, Līgas un Žigimanta, mājā, kas daudzus jauniešus kavējis būt aktīviem. "Līga un Žigis ir forši, taču mums bija neērti palikt. Aizgājām uz sanāksmi un pēc tās uzreiz gājām mājās. Šeit (jaunajā birojā) var nākt, kad grib un var, plānot savu laiku. Kopā esot rodas vairāk ideju", sava biroja, kas turklāt atrodas pilsētas centrā un tāpēc ir labāk sasniedzams, priekšrocības novērtē organizācijas biedre Laura. Arī pārējie jaunieši, kas sapulcējušies birojā, dzer tēju, plāno vakara aktivitātes un gatavo prezentācijas materiālu maketu datorā, piebalso. "Tagad, kad rodas ideja par kādu aktivitāti, nav jāapstaigā visas skolas un bērnudārzi, lai sarunātu telpas. Tagad tās ir mums pašiem!" Liels ieguvums organizācijai bijis tas, ka telpas nebija jāremontē, tajās ir viss jauniešiem nepieciešamas - biroja stūrītis, kur izvietot projekta laikā iegādāto datortehniku, plaša telpa aktivitātēm, kamīns siltumam (un desu cepšanai), kā arī virtuve tējas vārīšanai un kafijas paužu rīkošanai aktivitāšu starplaikos (jaunieši, lai taupītu organizācijas līdzekļus, izdomājuši risinājumu - uz semināriem katrs ierodas ar kukuli maizes, desu vai dārzeņiem un gatavo sviestmaizes). Turklāt telpas aicinātas izmantot arī citas Liepājas un Latvijas nevalstiskās organizācijas. "Kāpēc gan to nedarīt, ja mēs tagad varam palīdzēt?", tā Līga.

Projekta sākumā, paralēli telpu meklēšanai, notikusi arī datortehnikas iegāde - šobrīd organizācijas rīcībā ir stacionārais dators, portatīvais dators un printeris un cita biroja tehnika, lai vienlaicīgi dažādus darbus var darīt vairāki jaunieši, kā arī lai portatīvo datoru var ņemt līdzi uz mācībām, semināriem un nometnēm, kas ir galvenās Liepājas Jauno Vanagu organizētās aktivitātes. Par projekta līdzekļiem izveidota un tiek uzturēta organizācijas mājas lapa internetā: www.liepajasjv.lv, kuras papildināšana uzticēta pašiem jauniešiem.

Iegūts arī sabiedriskā labuma organizācijas statuss, kas uzreiz ļāvis tikt pie ļoti salda ziedojuma - "Laimas" konfektēm semināriem un citām aktivitātēm. Ar dažādām kancelejas un pārtikas precēm nu palīdz arī atsevišķi Liepājas uzņēmēji.

Līga pateicas Sabiedrības integrācijas fonda darbiniekiem par to, ka izdevies panākt vienošanos par darbības ilgtermiņa plāna uzsākšanu ātrāk - "mums bija telpas un datori, bet saskaņā ar programmas nosacījumiem, aktivitāšu īstenošanu vēl nevarējām sākt, taču mēs negribējām sēdēt un skatīties uz datoriem, mēs gribējām strādāt. Un SIF to arī atļāva."

Lai panāktu lielāku biedru iesaisti aktivitātēs, tika organizēts semināru cikls "Kļūsti neaizstājams biedrībā",iesaistot 20 jauniešus gan teorētiskās nodarbībās, gan praktiskās un jautrās aktivitātēs - semināru tēmas iekļāva gan projektu plānošanas un vadības iemaņu apgūšanu, gan informāciju par lobēšanu, gan neformālo izglītības metožu apgūšanu, gan komandas saliedēšanas aktivitātes. "Jaunieši dalībai semināros nav jāpierunā, viņi uz tiem raujas un taujā, kad būs nākamais!" Lai apmainītos ar informāciju un iespaidiem, populārajā portālā www.draugiem.lv izveidota domubiedru grupa. Artis raksta: "Baigi superīgas apmācības! Paldies Žigim, ka viņš man piezvanīja un piedāvāja! Tas ir 100% tieši tas, ko man tieši šobrīd vajadzēja - gluži kā naglai uz galvas! Esmu supergandarīts par lietām, ko iemācāmies un kādus kontaktus gūstam!"

Projekta ietvaros plānots izstrādāt arī vairākas programmas darbam ar dažādām mērķa grupām - bērnu tiesību popularizēšanas programma bērniem, vecākiem, jauniešiem, pedagogiem; regulāro aktivitāšu programma biedrības telpās; nometņu; starptautisko pieredzes apmaiņu, u.c. Lai gan sākotnēji programmas izstrādi bērniem pēcstundu nodarbībām bija plānots  sākt septembrī, bet īstenot vien no jaunā gada, panāktās vienošanās rezultātā izstrāde notika jau pavasarī, vasaras laikā programma tika aprobēta, bet septembrī tās īstenošana uzsākta ar pilnu sparu. Šobrīd notiek pēdējie programmas testēšanas darbi bērniem ar invaliditāti.

Kā ļoti lielu ieguvumu biedrība novērtē arī iespēju sūtīt kādu no organizācijas biedriem nometņu vadības kursos - līdz šim nometņu vadītāja sertifikāts bijis tikai pašai Līgai, tāpēc tas ierobežojis vasaras aktivitāšu īstenošanu.

Pavisam negaidīti un nesaistīti ar kapacitātes stiprināšanas projekta plāniem izdevies izveidot sadarbību ar Nodarbinātības valsts aģentūras Liepājas filiāli, kas paredz, ka Liepājas Jauno Vanagu birojā vairākus mēnešus darbosies arī NVA stipendiāti, palīdzot pildīt mājas darbus bērniem, kas šeit ierodas pēc stundām, un palīdzot bērniem ar invaliditāti pārvietoties, kā arī uzkopjot biroja telpas un veicot dažādus saimnieciskus darbus. "Šis projekts ir devis mums tādu kā stabilitāti un līdz ar to mūs uztver daudz nopietnāk un vairāk uzticas arī citi fondi un it īpaši Liepājas pilsētas Dome," uzsver Līga.

Lai gan projekta īstenošanā ir arī atsevišķi sarežģījumi, gan biedrības vadītāji, gan jaunieši ir priecīgi par sniegto iespēju būt vēl aktīvākiem un popularizēt un izvērst organizācijas darbību, tādejādi palīdzot aizvien lielākai sabiedrības daļai: tieši - bērniem un jauniešiem, bet netieši - viņu vecākiem un pedagogiem!

 

2009.gada oktobrī