Sākums > Aktualitātes > Jaunumu arhīvs > Jaunumi > Sākas Latvijas velotūre „Ieminies par iecietību”[..]

Sākas Latvijas velotūre „Ieminies par iecietību”

Šodien, 15. jūlijā no Rēzeknes tiek uzsākta divas nedēļas ilgā Latvijas velotūre „Ieminies par iecietību", ko rīko Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatne. Pirmie velotūres dalībnieki braucienu uzsāks plkst. 11.00 no Rēzeknes kultūras un atpūtas parka estrādes. Estrādē jau no plkst. 10.00 norisināsies arī dažādas aktivitātes, tostarp būs iespēja pievienoties „Labas Gribas Memorandam".

Par velotūres sākuma punktu izvēlēta Rēzekne - ne tikai Latgales vēsturiskais un ģeogrāfiskais, bet arī garīgais centrs. „Ņemot vērā, ka velotūre mīsies cauri visai Latvijai, tad ceļu uzsāksim Latgales sirdī, lai ar aicinājumu vairot iecietību pret daudzveidību un līdzcilvēkiem dotos tālāk uz Vidzemi, Zemgali un tūri noslēgtu Kurzemē," velotūres maršrutu un ideju apraksta Agnija Jankovska, Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatnes (LSKJ) vadītāja.

Paredzēts, ka velotūres atklāšanā piedalīsies un dalībniekiem ceļavārdus teiks „Mis Rēzekne 2008" Ilze Slavena. 

Lai dalībnieki veiksmīgi uzsāktu velotūres pirmo posmu Rēzekne - Pļaviņas, Raiņa parkā laikā no 10.00 līdz 15.00 paralēli norisināsies dažādas aktivitātes - Jauniešu radošais festivāls, kas, atbilstoši tūres tematam, rosinās atklāt daudzveidību mākslas pasaulē, būs gan tautas deju kolektīva priekšnesumi, gan mūsdienu deju grupu uzstāšanās, piedalīsies arī tā sauktā „teātra sporta" dalībnieki un vēl daudz citu aktivitāšu, kurās varēs ne tikai noskatīties, bet arī piedalīties.

Līdz ar velotūri aizsākas arī Sabiedrības integrācijas fonda „Labas Gribas Memoranda" ceļojums pa Latviju. Pievienoties Memoranda idejai par toleranci pret dažādām kultūras formām un cilvēciskās izteiksmes veidiem, lai izskaustu jebkāda veida diskrimināciju un neiecietību sabiedrībā, visas dienas garumā aicināts parakstīties ikvienas pilsētas iedzīvotājs.

Visa pasākuma laikā būs pieejami arī Eiropas kampaņas „Par dažādību. Pret diskrimināciju" informatīvie materiāli.

„Šādi un līdzīgi pasākumi pilsētās, kuras šķērsos velotūre, paredzēti, lai rosinātu iesaistīties tos pilsētniekus, kuri paši nedodas ceļā ar riteņiem, tomēr ir aicināti domāt un atbalstīt iecietības tematiku ikdienā," stāsta A.Jankovska. „Iespēja pašiem iesaistīties šādos pasākumos atklāj, cik sekmīgi mākslas, kultūras un sporta aktivitātes spēj apvienot visdažādāko auditoriju, nešķirojot to ne pēc vecuma, ne dzimuma, ne rases vai reliģiskās piederības! Šādu praksi tūres laikā aicināsim ievērot arī ikdienā."

Lai palielinātu informētību par diskrimināciju, iepazīstinātu ar ES tiesību aktiem, kā arī veicinātu ieguvumus no daudzveidības, 27 Eiropas valstīs tiek īstenota Eiropas Komisijas Nodarbinātības, sociālo lietu un vienādu iespēju ģenerāldirektorāta informatīvā kampaņa „Par dažādību. Pret diskrimināciju". Šīs kampaņas ietvaros tiek atbalstīta arī LSKJ rīkotā iecietības velotūre. Vairāk informācijas par kampaņu:

Par dažādību. Pret diskrimināciju.

Nākamā tuvākā pietura - Pļaviņas (16. jūlijs), kur dažādas radošas aktivitātes tiks organizētas pie jauniešu centra „Ideja" laikā no 13.00 līdz 18.00.

Pēc tam ceļš ved uz Cēsīm, kur 18.jūlijā pilsētas stadionā no 13.00 - 15.00 būs gan velotūres dalībnieku sagaidīšana, gan dažādas sporta un cita veida aktivitātes.

Tos, kuriem jāstrādā, Ogrē 20.jūlijā gaidīs zaļajā zonā aiz kultūras nama no 18.00 - 23.00, te būs gan dažādu mūziķu uzstāšanās, gan dīdžejs, gan daudz citu aktivitāšu.

Savukārt, 21.jūlijā Rīgā visi tiek gaidīti Vērmanes dārzā no 13.00 - līdz 19.00, kur būs orientēšanas sacensības "Atrodi iecietību", Tiesībsarga biroja erudītais kaķis Indriķis un daudz, daudz kas cits.

Velotūre noslēgsies 28.jūlijā Liepājā, kad ceļā būs pavadītas 14 dienas, veikti 900 kilometri un apciemotas 10 Latvijas pilsētas.

Sīkāka informācija par katru pasākuma dienu un notikumu video, foto būs pieejami www.lskj.lv, kā arī tuvāk uzzināt par velotūres dalībnieku izjūtām un piedzīvojumiem plānots portālā www.esmaja.lv.

Velotūres idejiskie atbalstītāji ir: Sabiedrības integrācijas fonds, Tiesībsarga birojs. Velotūres dalībniekus atbalsta: SIA Fazer maiznīca, SIA Aljur Pluss, SIA Pure Food, SIA Ezerkauliņi un SIA US Holdings.

Liepāja