Sākums > Aktualitātes > Jaunumu arhīvs > Jaunumi > Sabiedrības integrācijas fonds izstrādā apmācību p[..]

Sabiedrības integrācijas fonds izstrādā apmācību programmu „Starpkultūru komunikācija”

Š.g. 5.aprīlī Sabiedrības integrācijas fonds (SIF) organizēja diskusiju ar trešo valstu valstspiederīgajiem. Tajā piedalījās vairāk nekā 10 trešo valstu valstspiederīgajie, kuri pārstāvēja Ukrainu, Krieviju, Gruziju, Moldovu u.c.. Diskusijas laikā tika izzinātas un apkopotas trešo valstu valstspiederīgo aktuālākās vajadzības, gaidas un viedokļi par to, ko viņuprāt valsts, pašvaldību un nevalstisko organizāciju pārstāvjiem vajadzētu zināt un ko īpaši ņemt vērā, strādājot ar trešo valstu valstspiederīgajiem. Paralēli, organizējot padziļinātās intervijas, tiek izzināti un apkopoti valsts un pašvaldības institūciju viedokļi un ieteikumi. Apkopotie viedokļi un ieteikumi tiks ņemti vērā, veidojot apmācību programmu „Starpkultūru komunikācija”.

 Apmācības programmas „Starpkultūru komunikācija” izstrādi nodrošina augsti kvalificēta ekspertu komanda. Izstrādātās programmas koncepcija tiks prezentēta un apspriesta ar trešo valstu valstspiederīgajiem diskusijā, kas notiks š.g. aprīļa beigās. Atbilstoši precizētajai apmācības programmas koncepcijai, tiks radīti kursa apraksti un materiāli, un organizētas apmācības valsts, pašvaldību institūciju un nevalstisko organizāciju darbiniekiem, kas ir iesaistīti darbā ar trešo valstu valstspiederīgajiem.

 SIF šīs aktivitātes veic Eiropas trešo valstu valstspiederīgo integrācijas fonda Granta līguma Nr.IF/2009/3.1./22 ietvaros par projekta „Apmācību kursa „Starpkultūru komunikācija” izstrāde un ieviešana” īstenošanu. Projekta norises ilgums ir no š.g. marta līdz jūnijam. Projekta laikā tiks izstrādāta apmācības programma un apmācīti 75 valsts pārvaldes, pašvaldību un nevalstisko organizāciju pārstāvjiem, kas savas zināšanas turpmāk varēs izmantot ne tikai savā ikdienas darbā, rādot piemēru citiem kolēģiem, bet arī nodot tālāk – kolēģiem, draugiem, paziņām.

 

Papildus informācija:

Ilze Dūmiņa, SIF Projektu nodaļas programmu koordinatore

Tel. 67078187

e-pasts: