Drukāt |

Sākums > Sabiedrības vienotības balva

Sabiedrības vienotības balva

2002.gadā pirmo reizi SIF pasniedz Sabiedrības vienotības balvu – godalgu cilvēkam vai organizācijai, kas ar savu darbu vietējā vai valsts mērogā ir veicinājusi sabiedrības vienotību etniskajā vai sociālajā jomā. Sabiedrības vienotības balvas pasniegšanas ceremonijā sabiedrībai bija iespējas uzzināt par cilvēkiem, kas palīdz citiem justies piederīgiem mūsu daudzveidīgajā sabiedrībā un nodrošina vienādas iespējas ikvienam tās indivīdam.

Pretendentus balvas saņemšanai varēja izvirzīt ikviens interesents brīvā formā, iesniedzot pieteikumu ar pamatojumu izvirzīšanai, pretendenta aprakstu un citus raksturojošus materiālus. Balvas pretendentus vērtēja īpaši izveidota vērtēšanas komisija, kurā darbojās sabiedrībā pazīstami cilvēki un savu jomu profesionāļi, bet galīgo lēmumu par laureātiem pieņēma Sabiedrības integrācijas fonda padome.

Balva varēja tikt piešķirta gan par veikumu etniskajā, gan sociālajā integrācijā. Balvas potenciālie laureāti netika ierobežoti arī pēc darbības mēroga. Līdz šim balva tika piešķirta gan par veikumu visas valsts mērogā pazīstamiem cilvēkiem, gan par veikumu vienas organizācijas ietvaros. Mūsuprāt, daudz būtiskāks par mērogu ir tas, kas motivē cilvēku strādāt sabiedrības integrācijai. Ar balvas piešķiršanu SIF vēlējās ne tik daudz uzsvērt paveikto, cik akcentēt veicēja vērtību pasauli. Motivācija darīt labu līdzcilvēkiem, savam pagastam, pilsētai vai savai valstij vai palīdzēt nelaimē nokļuvušajiem citur pasaulē ir tas gara spēks, ko vēlamies cildināt un ar to iepazīstināt sabiedrību, tādā veidā pastiprinot šo gara spēku un aizraujot arī citus sekot balvas laureāta piemēram.

Līdz 2013.gadam Sabiedrības vienotības balvu ir saņēmuši vairāk kā 30 cilvēki un organizācijas.

Visi balvas laureāti

 

 


Drukāšanas datums: 16.06.21