Latvijas - Šveices sadarbības programmas logo


Pusceļā uz patstāvīgu dzīvošanu

2010.CH04/mic-139

Zvannieki ir brīvprātīgo komanda (paši sevi labprātāk sauc par Zvannieku ģimeni), kas apvienojušies, lai rūpētos un sniegtu palīdzību bērniem, kuri palikuši bez nepieciešamās iztikas un aprūpes minimuma, ir nonākuši pagasta bāriņtiesas uzmanības lokā, viņu vecāki ir nonākuši krīzes situācijās vai viņiem ir pārtraukta vecāku vara. Daļa bērnu ir no dažādiem Latvijas bērnunamiem.

Protams, laiks rit uz priekšu un šajos gados vairāki bijušie bērni sasnieguši pilngadību un gatavojas dzīvot atsevišķi. Tādēļ projekta “Pusceļa mājas” ietvaros labiekārtota un dzīvošanai piemērota kāda māja netālu no galvenā Zvannieku saimes nama.

Tāds izskatās zedeņu žogs! Pacietības paraugs mūsu mājā. izskatās vienkārši, bet Artūrs saka, ka darbs iet lēnām – lai sēta labi izskatītos  vajag rūpību un uzmanību. Tapusi jau puse no žoga un jaunieši sola to drīzumā pabeigt (informācija: www.zvannieki.lv) Viss notiek! Lielā istaba ir gatava – nosiltināta, apšūta ar dēlīšiem un uzlikta dēļu grīda! Ivars ved ciemiņus rādīt kā meistari strādā! (informācija: www.zvannieki.lv) “Tādējādi jauniešiem nodrošināta kvalitatīva pastāvīgas dzīves telpa, bet vienlaikus viņi nebūs nekur tālu no ierastās drošās vides,” paskaidroja projekta vadītāja Linda Baļčūne. Protams, arī paši jaunieši piedalījās ēkas labiekārtošanā. Pateicoties viņu rūpēm “Pusceļa māju” ieskauj gaumīga zedeņu sēta, kopīgiem spēkiem bruģēta taciņa.

Plānots, ka pusceļa mājā dzīvos septiņi Zvannieku alternatīvās ģimenes jaunieši – invalīdi kopā ar palīgu. Pirmie iemītnieki atjaunotajā mājā jau apmetušies.

Informācija sagatavota: 2012.gads