Sākums

INFOGRAFIKA par trešo valstu valstspiederīgo integrācijas procesu

3 valstu pied

Jau vairākus gadus Sabiedrības integrācijas fonds ir sniedzis atbalstu un ieguldījumu starpkulurālo kompetenču attīstībā - organizējot apmācības un izstrādājot rokasgrāmatu „Starpkultūras komunikācija" ar mērķi paaugstināt Latvijas valsts pārvaldes, pašvaldības un NVO sektoru darbinieku prasmes un zināšanas darbā ar trešo valstu valstspiederīgajiem.

Procesa gaitā gan apmācību dalībnieki, gan eksperti, gan trešo valstu valstspiederīgie ir atzinuši, ka, lai sekmētu valsts pārvaldes iestāžu un pašvaldību izpratni un sadarbību, ir svarīgi pārzināt trešo valstu valstspiederīgo integrācijas procesu. Infografikas līdzautori zināmā mērā ir bijuši arī mācību dalībnieki, jo tieši viņi izteica ideju izveidot īsu un pārskatāmu materiālu, kas būtu atbalsts gan cilvēkiem, kas ierodas Latvijā, gan cilvēkiem, kas strādā valsts pārvaldē vai pašvaldībās. Infografika pārskatāmā un vienkāršā veidā sniedz skaidras atbildes uz jautājumiem: „Kas ir trešo valstu valstspiederīgais Latvijā? Kādi pienākumi, tiesības un pakalpojumi ir pieejami trešo valstu valstspiederīgajiem? Kāda ir procedūra un iespējas trešo valstu valstspiederīgajiem uzsākt dzīvi Latvijā?"

Infografika ir unikāls produkts, jo kalpo kā informācijas avots abām procesā iesaistītajām pusēm: valsts pārvaldes un pašvaldību iestāžu darbinieki to var izmantot, lai sniegtu kvalitatīvus pakalpojumu, konsultācijas un padomus, savukārt, cilvēki, kas ierodas Latvijā, iegūst informāciju par pieejamajiem pakalpojumiem, nepieciešamajām formālajām procedūrām, kā arī iespējām iesaistīties pilsoniskajā sabiedrībā. Lai infografika kalpotu kā „ceļa karte" pēc iespējas plašākam personu lokam, tā ir pieejama 3 valodās.

pdfINFOGRAFIKA par trešo valstu valstspiederīgo integrācijas procesu latviešu valodā
pdfINFOGRAFIKA par trešo valstu valstspiederīgo integrācijas procesu krievu valodā
pdfINFOGRAFIKA par trešo valstu valstspiederīgo integrācijas procesu angļu valodā

Š.g. 12.jūnijā Kalnciema kvartālā notika infografikas par trešo valstu valstspiederīgo integrācijas procesu Latvijā prezentēšanas pasākums.
Pasākuma bildes skatīt šeit.

***

SIF šīs aktivitātes veic projekta „Apmācību kursa „Starpkultūru komunikācija" aktualizēšana, sagatavošana un ieviešana" (Granta līgums Nr. IF/2011/2.7) ietvaros ar Eiropas trešo valstu valstspiederīgo integrācijas fonda atbalstu. Finansējums piešķirts no Eiropas Trešo valstu valstspiederīgo integrācijas fonda (75%) un Latvijas valsts budžeta (25%).

informācija sagatavota: 12.06.2013.