sif-jauns-kras


Izzini, sajūti Latviju un sevi tajā

Izvērstais skats
Finansējuma avots: Valsts budžeta programmas 2002-2019
Programma: "Ārpusskolas pasākumu programma. Vasaras nometnes Latvijas un diasporas bērniem" 2014

Meklēt projektus

Projekta iesnieguma kopsavilkums:

Virsmērķis - veicināt latviešu diasporas Krievijā un Īrijā bērnu saikni ar Latviju, stiprināt bērnu no ārzemēm un bērnu no Latvijas saliedētību, nodrošināt apstākļus bērnu kopīgai latviskā izziņai, latviešu valodas pielietošanai, radošai, aktīvai brīvā laika pavadīšanai vasaras nometnē.

Mērķa grupa - 21 bērns vecumā no 7 līdz 14 gadiem: 8 bērni no Krievijas, 3 bērni no Īrijas un 10 bērni no Latvijas - no Rīgas pilsētas, Siguldas un Rēzeknes novadiem.

Vieta – Vidzeme, Sigulda, Krimuldas muiža. Laiks: 6.-15. jūlijs.
Vietai ir vēsturiska saikne ar Krieviju un atrodas skaistā, klusā vietā, kur ikdienā darbojas arī sanatorija bērniem.

Galvenās aktivitātes - latviešu valodas mācības, folkloras izziņas un runas nodarbības, radošās daiļamatu meistaru, rokdarbu un zīmēšanas darbnīcas. Eksursijas uz Turaidu, Siguldu, Rīgu, atpūta pie jūras. Latviskās vides izjušana, kopīgi pasākumi un sportošana, tajā skaitā slidošana ledus hallē.

Kopīga darba – kollāžas izveide par Latviju puzles veidā, ozola stādīšana, darbu izstāde un noslēguma koncerta sagatavošana.

Plānotie rezultāti – 21 bērns no Krievijas, Īrijas, Latvijas dzīvos, strādās kopā 9 diennaktis. Bērni zinās latviešu valodas alfabētu, pratīs, pielietos latviešu vārdus, mācēs dažas tautas dziesmas, rotaļas, paši būs guvuši praktisko pieredzi veidot darbus kopā ar latviešu daiļamatniekiem un izmēģinājuši sevi kā dabas mākslinieki. Bērni sadraudzējušies, aktīvi atpūtušies, sajutuši latviskās kultūras bagātību un savu piederību Latvijai.

Piešķirtais finansējums: 12 996,00 EUR / 9 133.64 LVL;
Projekta numurs: 2014.LV/SP/10
Projekta īstenotājs: Nodibinājums Bērnu fonds „Attīstība’’
Sadarbības partneris: Krasnojarskas latviešu biedrība „Dzintars’’, Omskas latviešu biedrība; Latviešu biedrība Īrijā, Latviešu biedrības Īrijā struktūrvienība, Portlaoise latviešu nedēļas nogales skola’’Sauleszaķēns’’
Īstenošanas vieta: Sigulda
Statuss: Apstiprināts