Sākums > Aktualitātes > Jaunumu arhīvs > Jaunumi > Rīgā starptautiskā forumā izstrādās Eiropas Savien[..]

Rīgā starptautiskā forumā izstrādās Eiropas Savienības līmeņa vadlīnijas

Radi logo krasains logo kopa

Sabiedrība vēlas vairāk iesaistīties lēmumu pieņemšanā

Lai veicinātu sabiedrības lomu lēmumu pieņemšanā, š.g. 2. un 3.martā Rīgā norisināsies plašs nevalstiskā sektora, politikas veidotāju un lēmumu pieņēmēju, viedokļu līderu un ekspertu forums – „NVO Forums – Rīga 2015"! Pasākums pulcēs vairāk kā 250 dalībniekus no 34 valstīm.

Pilsoniskajai sabiedrībai ir ļoti svarīgi, ka tās viedoklis tiek sadzirdēts visaugstākajā līmenī, tādēļ, jo īpaši nozīmīgi būs gan Eiropas Komisijas priekšsēdētāja vietnieka eiro un sociālā dialoga jautājumos Valda Dombrovska ceļa vārdi foruma pirmajā dienā - 2.martā, gan Latvijas Republikas Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas paustais 3.martā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.

Tāpat savus vēlējumus foruma dalībniekiem teiks Latvijas Republikas Kultūras ministre Dace Melbārde, Norvēģijas ES un EEZ lietu ministra valsts sekretāre Ingvild Naess Stub, Eiropas Ekonomikas un sociālo lietu komitejas prezidents, Liaison grupas līdzpriekšsēdis Henri Malosse un Sabiedrības integrācijas fonda padomes priekšsēdētājs Andris Rāviņš.

„NVO Forums – Rīga 2015" galvenais uzdevums ir savest kopā nevalstiskā un valsts sektora pārstāvjus, jomas ekspertus un politiķus gandrīz no visas Eiropas, lai apmainītos ar pieredzi, veicinātu turpmāko sadarbību un kopīgā darbā vienotos par unikālu dokumentu – Road map jeb Ceļa karti. Tās mērķis ir sekmēt pilsoniskās sabiedrības līdzdalību nacionālā un ES līmeņa lēmumu pieņemšanā, kā arī ieskicēt nākamos ejamos soļus indivīdiem, organizācijām, reģioniem, valstij un ES kopumā.

Foruma ietvaros otrdien, 3.martā, plkst.10:30 Latvijas Nacionālās bibliotēkas zālē Baltija norisināsies preses konference, kurā piedalīsies Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas parlamentārais sekretārs Rihards Kols, Norvēģijas ES un EEZ lietu ministra valsts sekretāre Ingvild Naess Stub, Eiropas Ekonomikas un sociālo lietu komitejas prezidents, Liaison grupas līdzpriekšsēdis Henri Malosse un Elisabete Bauere - Konrada Adenauera Fonda pārstāve. Preses konferences dalībnieki paudīs savu viedokli par pilsoniskās sabiedrības lomu lēmumu pieņemšanas procesos, it īpaši esošajā ģeopolitiskajā situācijā.

NVO Forumu rīko Sabiedrības integrācijas fonds sadarbībā ar Eiropas Kustību Latvijā, un to atbalsta Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instruments, Norvēģijas Karalistes vēstniecība Rīgā, Eiropas Ekonomikas un sociālo lietu komiteja (EESK), EESK Sadarbības koordinācijas grupa (Liaison Group), kurā darbojas arī ES nevalstisko tīklu organizācijas, kā arī Konrāda Adenauera fonds un Karaļa Buduēna fonds.

Vairāk informācija šeit


Kontaktinformācija
Inese Blaune
PROSPERO Sabiedriskās attiecības
E-pasts:
Tālr.: 67039769, 26196529