Sākums > Aktualitātes > Jaunumu arhīvs > Jaunumi > Sociālā darbinieka un sociālā mentora atbalsts dec[..]

Sociālā darbinieka un sociālā mentora atbalsts decembrī sniegts 102 personām

Logo DM SIF ESF

Sociālā darbinieka un sociālā mentora atbalsts decembrī sniegts 102 personām

2017.gada decembrī sociālo darbinieku un sociālo mentoru atbalsts kopumā nodrošināts 102 starptautiskās aizsardzības personām – 24 ģimenēm un 20 individuālām personām. Viņu vidū bija 52 sievietes un 50 vīrieši, tostarp 60 pilngadīgas un 42 nepilngadīgas personas.

Pakalpojumu saņēma pārstāvji no 17 valstīm: Sīrijas – 31, Krievijas – 18, Afganistānas – 15, Tadžikistānas – 8, Turcijas – 8, Kirgizstānas – 5, Libānas – 4, Baltkrievijas – 3, Vjetnamas – 2, Indijas – 1, Armēnijas – 1, Ukrainas – 1, Kamerūnas – 1, Izraēlas – 1, Azerbaidžānas – 1, Gruzijas – 1 un Sudānas – 1.

Palīdzība visbiežāk tika sniegta dokumentu kārtošanā, pavadības nodrošināšanā uz dažādām iestādēm, palīdzības punktiem un jurista/ psihologa konsultācijām. Klienti saņēmuši arī praktisku atbalstu sadzīvisku jautājumu risināšanā.

Sociālo darbinieku un sociālo mentoru pakalpojums tiek nodrošināts Patvēruma meklētāju centrā "Mucenieki" un ārpus tā:

- patvēruma meklētājiem, kuriem nepieciešama starptautiskā aizsardzība un kurus Latvija ir uzņēmusi Eiropas Savienības (ES) pārvietošanas programmas ietvaros;
- personām, kuras Latvijā ierodas patstāvīgi;
- personām, kuras ieguvušas bēgļa vai alternatīvo statusu.

Pēc Iekšlietu ministrijas datiem līdz 2017.gada 31.decembrim atbilstoši ES pārvietošanas programmai uz Latviju ir pārvietotas 367 personas. Patvēruma meklētāju galvenās izcelsmes valstis 2016.-2017.gadā bijušas Sīrija un Eritreja.

Iepirkuma "Sociālā darbinieka un sociālā mentora pakalpojumu nodrošināšana patvēruma meklētājiem un personām ar bēgļa vai alternatīvo statusu" īstenošanas laiks ir no 2016.gada 1.decembra līdz 2018.gada 31.maijam. Tā virsmērķis ir nodrošināt pieejamus sociālā darbinieka un sociālā mentora pakalpojumus iespējami ātri pēc klienta ierašanās Latvijā, un sniegt atbalstu ikvienai personai, kura ieradusies Latvijā kā patvēruma meklētājs un kura ieguvusi bēgļa vai alternatīvo statusu.

Pakalpojumu biedrība "Patvērums "Drošā māja"" sniedz Sabiedrības integrācijas fonda īstenotā Eiropas Sociālā fonda pasākuma "Dažādību veicināšana (diskriminācijas novēršana)" (SAM Nr. 9.1.4.4.) ietvaros. Finansējums 85% apmērā ir piešķirts no Eiropas Sociālā fonda, un 15% finansē Latvijas valsts.

Informāciju sagatavoja:
Rasa Saliņa
sabiedrisko attiecību konsultante
tālr. 29145314
e-pasts: