Sākums > Aktualitātes > Jaunumu arhīvs > Jaunumi > Augustā aizvadīti trīs “Atvērtība ir vērtība” reģi[..]

Augustā aizvadīti trīs “Atvērtība ir vērtība” reģionālie pasākumi pilsētu svētkos

Atvertiba ir vertiba logo-01

Augustā aizvadīti trīs "Atvērtība ir vērtība" reģionālie pasākumi pilsētu svētkos

Šī gada augusta laikā ir aizvadīti trīs informatīvās kampaņas "Atvērtība ir vērtība" pasākumi Latvijas reģionu pilsētās – Aizputē, Preiļos un Ogrē – lai veicinātu iedzīvotāju atvērtību dažādībai un mazinātu sabiedrībā valdošos stereotipus par bēgļiem un patvēruma meklētājiem.

"Atvērtība ir vērtība" 11. augustā viesojās Aizputes pilsētas svētkos, 18. augustā Preiļu svētkos, bet 25. augustā – Ogrē. Pilsētu svētku apmeklētājiem kampaņas teltī tika piedāvāts izspēlēt spēli "Bēgšana no Vaspeiras", kurā dalībniekiem bija jāpieņem dažādi lēmumi, ar kādiem savā ceļā nākas sastapties bēgļiem.
Piemēram, transporta līdzekļa izvēle, kukuļu došana, sarunu veikšana ar kontrabandistiem un citi. Ņemot vērā pieņemtos lēmumus, spēles dalībnieku gaidīja viens no 11 iespējamiem rezultātiem. Spēles mērķis ir parādīt to, ka lēmumi, ar kuriem saskaras bēgļi, ir ļoti sarežģīti, un ne vienmēr šķietami pareizais lēmums nozīmē arī pozitīvu iznākumu. Ir ļoti daudz ietekmējoši faktori, kas nav atkarīgi no pašiem bēgļiem, kas var radikāli mainīt situāciju.

Spēles ideju izstrādājusi Justīne Leitarte, kura sešus mēnešus pavadīja praksē ANO Bēgļu organizācijā Stokholmā. Spēlei "Bēgšana no Vaspeiras" šobrīd top virtuālās realitātes versija, kas jau 2018. gada rudenī būs pieejama ikvienam interesentam!

Tāpat "Atvērtība ir vērtība" telts apmeklētājiem virtuālajā realitātē bija iespēja nokļūt bēgļu nometnē filmā "Mākoņi virs Silas" (autori Gabo Arora un Kriss Milks), veikt bēgļa ceļu Edu Ernandesa filmā "Bēgļi", kā arī iepazīties ar ANO bēgļu organizācijas UNHCR radīto virtuālās realitātes saturu.

Kopumā "Atvērtība ir vērtība" aktivitātēs iesaistījušies ap 500 pilsētas svētku apmeklētāju – gan jaunieši, gan ģimenes ar bērniem un vecāka gadagājuma iedzīvotāji. Kampaņas "Atvērtība ir vērtība" rīkotāji sarunās ar apmeklētājiem uzklausīja daudzveidīgus viedokļus un iesaistījās diskusijā stereotipu kliedēšanai un mītu atspēkošanai, lai vairotu izpratni un veicinātu empātiju pret bēgļiem un patvēruma meklētājiem.

Lai gaisotni padarītu neformālāku, katram spēles dalībniekam un virtuālās realitātes skatītājam tika "Humusa komandas" sagatavotie saldumi un atspirdzinoša limonāde, norādot uz daudzveidīgiem ieguvumiem, kas mūsu sabiedrībai rodas, pateicoties dažādu kultūru pārstāvju, tostarp – arī bēgļu, klātbūtnei.

Kontaktinformācija:
Normunds Pīlips
Projektu nodaļa
Diskriminācijas novēršanas programmas koordinators
Tālr. +371 67 078 205
e-pasts:

Logo ESF

ESF projekta "Dažādības veicināšana" (Nr. 9.1.4.4./16/I/001) īstenošanai finansējums tiek piešķirts no Eiropas Sociālā fonda (85%) un Latvijas valsts budžeta (15%)