Sākums > Aktualitātes > Jaunumu arhīvs > Jaunumi > Cēsīs jaunieši diskutē par diskrimināciju un etnis[..]

Cēsīs jaunieši diskutē par diskrimināciju un etnisko piederību.

Logo ESF atvertiba-zals

Cēsīs jaunieši diskutē par diskrimināciju un etnisko piederību.

Tavā klasē mācības sāks Kvīna no Nigērijas. Vai Tu gribētu sēdēt viņai blakus? Tev kaimiņos ievācas romu ģimene. Vai tu aicināsi viņu bērnus, savus vienaudžus, uz dzimšanas dienas ballīti? Diezgan neērti jautājumi, ne tā? 12.aprīlī Cēsu jauniešu mājā, informatīvās kampaņas "Atvērtība ir vērtība" ietvaros norisinājās jauniešu diskusija par diskrimināciju etniskās piederības dēļ un dažādu etnisko grupu integrēšanu Latvijas sabiedrībā.

Pasākumā laikā jaunieši tika iepazīstināti ar jaunākajiem Centrālās statistikas pārvaldes pārskatiem "Demogrāfija 2018" un "Latvijas Statistikas gadagrāmata 2018" un SKDS interneta aptaujām par Latvijas iedzīvotāju attieksmi par etniskajām attiecībām Latvijā. Tāpat jaunieši iepazinās ar pētījumiem par dažādu tautību iedzīvotāju pieredzi dzīvojot Latvijā.

Pasākuma moderators Latvijas Radio 5 ētera personība Aleksis Vilciņš un PROVIDUS vadošā pētniece migrācijas un integrācijas jomā Agnese Lāce kopā ar jauniešiem meklēja atbildes uz jautājumiem, kāpēc ir svarīgi runāt par diskrimināciju un dažādu etnisko grupu integrēšanu Latvijas sabiedrībā. Diskusijas laikā īpašu uzmanība tika pievērsta diskriminācijai etniskās piederības dēļ un veidoti par un pret argumenti saistībā ar nodarbinātību, izglītību, reliģiskiem jautājumiem un mazākumtautību reliģiju Latvijā.

Šāds publisko diskusiju formāts ir izvēlēts ar mērķi jauniešus mudināt vairāk iedziļināties konkrētos datos par diskrimināciju un etnisko grupu integrēšanu Latvijā. Agnese Lāce, uzsver, ka notikušajās diskusijās lielākā daļa dalībnieku apliecināja savas prasmes veidot pamatotus argumentus izmantojot viņu rīcībā esošu informāciju.

Pasākuma moderators Aleksis Vilciņš atzīst, ka tiekoties ar jauniešiem ir jūtams, ka par šādām tēmām viņi nav ieraduši runāt ikdienā, tajās iedziļināties. Gandrīz visiem ir skaidrs, ka diskriminācijas problēma pastāv, bet tikai daži ir gatavi par to runāt skaļi. Aleksis uzsver, ka šis diskusiju cikls ir ļoti vērtīgs, jo šādi mēs vairojam sabiedrību, kurā nebaidās runāt par šādām tēmām.

Pasākums tika organizēts ar mērķi veidot jauniešu izpratni par aktualitātēm etniskās piederības jautājumos Latvijā un pasaulē, kā arī iegūt zināšanas par debašu struktūru, lai spētu argumentēti paust savu viedokli dažādos jautājumos.

Sociālā kampaņa "Atvērtība ir vērtība" tiek īstenota Sabiedrības integrācijas fonda projekta "Dažādības veicināšana" (Nr. 9.1.4.4./16/I/001) ietvaros. Finansējums 85% apmērā piešķirts no Eiropas Sociālā fonda un 15% finansē Latvijas valsts.

Kontaktinformācija:
Katrīna Ķeķe
Kampaņas "Atvērtība ir vērtība" rīkotāju pārstāve
M. 26496613
E.

Normunds Pīlips
Projektu nodaļa
Diskriminācijas novēršanas programmas koordinators
Tālr. +371 67 078 205
e-pasts: