Sākums > Aktualitātes > Jaunumu arhīvs > Jaunumi > Pēc motivācijas programmas saņemšanas, cilvēki dal[..]

Pēc motivācijas programmas saņemšanas, cilvēki dalās ar savu pieredzi

Logo ESF

Pēc motivācijas programmas saņemšanas, cilvēki dalās ar savu pieredzi

No 2018.gada 2.maija līdz 2019.gada 30.jūnijam Latvijas Cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizācija „SUSTENTO" sniedza motivācijas paaugstināšanas un atbalsta pakalpojumus sociālās atstumtības un diskriminācijas riskam pakļautām personu grupām Dienvidlatgales reģionā.

Motivācijas programmas mērķis bija nodrošināt motivācijas paaugstināšanas un atbalsta pakalpojumus sociālās atstumtības un diskriminācijas riskam pakļautajām mērķa grupām pēc vecuma, dzimuma, invaliditātes un etniskās piederības, veicinot viņu integrāciju sabiedrībā, iekļaušanos sociālajā dzīvē, veidojot izpratni savu tiesību aizstāvībā, palīdzot iesaistīties izglītībā/ apmācībā, kvalifikācijas celšanā.

Motivācijas programma tika īstenota Preiļu novadā un tajā piedalījās 120 personas, no tiem – 46 vīrieši un 74 sievietes, vīriešu vidējais vecums bija 50 gadi, bet sieviešu – 43. Starp pakalpojuma saņēmējiem bija 84 personas no Preiļu pilsētas un 36 personas no lauku apvidiem, piemēram, Aizkalnes, Pelēčiem, Saunas. Visi klienti saņēma pārmaiņu aģenta, karjeras konsultanta, psihologa un jurista pakalpojumus, kā arī piedalījās dažādās atbalsta grupās, kurās tika pārrunāts un diskutēts par šādiem klientiem aktuāliem jautājumiem kā pozitīvās domāšanas spēks, motivācija aktīvai dzīvei, darba iegūšanas prasmes, cilvēka iekšējie un ārējie resursi, laika plānošanas iemaņas utt.

Motivācijas programmas īstenošanas posmā no 120 dalībniekiem 66 klienti jeb 55 % sasniedza programmas rezultatīvo rādītāju, t.i.:

  • 25 - uzsāka darba meklējumus
  • 31 - iesaistījās izglītībā/apmācībā vai kvalifikācijas apguvē
  • 10 - iesaistījās nodarbinātībā

Daži iedvesmojoši stāsti no Motivācijas programmas dalībniekiem:

(Lūcija)
Apmeklējot projekta aktivitātes, mana ikdiena strauji mainījās, katru nedēļu bija jāapmeklē pārmaiņu aģenta konsultācijas, kas deva stimulu rīkoties drosmīgi, ņemt dzīvi savās rokās, uz katru situāciju paraudzīties no dažādiem skatu punktiem.

Iepriekš biju zaudējusi darbu sava veselības stāvokļa dēl, pieskatīju savu slimo māti, biju atrauta no sabiedrības, nebija vēlmes doties uz pasākumiem vai apmeklēt ko jaunu.

Darbojoties projektā atzinīgi novērtēju jurista sniegtos padomus, jo ir uzsākta saimnieciskā darbību, sniedzu asistenta pakalpojumus personai ar invaliditāti. Asistējamā persona man jāpavada arī uz Labklājības pārvaldes Dienas aprūpes centru, kur sāku interesēties par dažādu jaunu prasmju apgūšanu, veidot rotas, izmantot savu laiku nokalpojušos sadzīves priekšmetus, vecās grāmatas, tādējādi dodot otru elpu šiem priekšmetiem. Pats mīļākais un sirdij tuvākais nodarbes veids pašlaik man ir no vīriešu kaklasaitēm veidot sieviešu tērpu rotājumus, piespraudes. Darbiņu sakrājās daudz varēja izveidot izstādi. Vairākās vietās novadā kaklasaites varēja apskatīt, kā ceļojošo izstādi. Dienas aprūpes centrā vadīju arī meistarklasi, mācot pārējiem apmeklētājiem, šis nodarbes nianses. Par manu nodarbi un izstādi bija raksts avīzē.

Pateicoties projekta nodarbībām un iesaistīto speciālistu atbalstam, esmu kļuvusi pašpārliecinātāka, spēju realizēt savu iekšējo radošumu. Iegūti jauni draugi, apgūtas labākas komunikācijas prasmes. Veicot asistenta pienākumus ir uzlabojusies arī mana materiālā situācija.

Pateicībā par iespēju uzlabot savu dzīves kvalitāti Lūcija.

(Zinaīda)
Mani sauc Zinaīda un man ir 45 gadi. Piedalījos Motivācijas programmas aktivitātēs, kur pārmaiņu aģenta pienākumus pildīja Lidija Ceriņa. Mūsu kopīgās tikšanās reizēs, sarunās, kā arī veicot dažādus uzdevumus atklāju sevi no jauna. Tā bija lieliska iespēja manai personības izaugsmei. Lidija ļoti profesionāli vadīja sarunas, palīdzēja izvirzīt mērķus, kā arī sasniegt tos. Pateicoties Motivācijas programmai esmu atradusi darbu, esmu kļuvusi pārliecinātāka par sevi. Esmu pateicīga par man veltīto laiku.

(Anita)
Mani sauc Anita un man ir 56 gadi. No janvāra piedalījos Motivācijas programmā un katru mēnesi mums tika rīkotas individuālās nodarbības, kuras man palīdzēja izprast savas rakstura iezīmes (pozitīvās un negatīvās), rast risinājumus problemātiskiem jautājumiem, kas radušies attiecībās ar bērniem. Sniedza iespēju novērtēt sevi no malas. Ikdienā strādāju par šuvēju ar salīdzinoši mazu atalgojumu. Šīs nodarbības pacēla manu pašapziņu, ļaujot progresēt arī darba un finansiālajā sfērā.

Arī grupu nodarbības, kuras norisinājās 2 reizes mēnesī atvēra jaunus horizontus komunikācijā ar citiem cilvēkiem, paplašināja domāšanas sfēras un uzlaboja pašapziņu. Kopumā esmu ļoti apmierināta ar dalību šajā projektā.

Motivācijas programmas pakalpojumu nodrošināšana tiek veikta Sabiedrības integrācijas fonda īstenotā Eiropas Sociālā fonda projekta "Dažādības veicināšana" (Nr. 9.1.4.4./16/I/001) ietvaros. Finansējums 85% apmērā piešķirts no Eiropas Sociālā fonda un 15% finansē Latvijas valsts. Vairāk par motivācijas programmu šeit

Kontaktinformācija:
Kristīne Kļukoviča
Projektu nodaļa
Motivācijas programmas koordinatore
Tālr. 26434764, 67078193
e-pasts: