Sākums > NVO fonds 2020 > Fotogrāfijas projekts par dažādām sociālām grupām [..]

sif-jauns-kras


Fotogrāfijas projekts par dažādām sociālām grupām Latvijā

Kompaktais skats
Finansējuma avots: Valsts budžeta programmas 2002-2019
Programma: "NVO fonds" 2020

Meklēt projektus

Apraksts

Projekta virsmērķis ir izmantot laikmetīgo mākslu, tās izteiksmes līdzekļus un dāvātās iespējas, lai integrētu dažādas sociālās grupas vispārējā sabiedrībā, samazinot nošķīrumu un mazināt aizspriedumus; celt sociālo grupu locekļu sajūtu par piederību un nepieciešamību, kā arī veicināt vienlīdzības idejas attīstību visas sabiedrības locekļos. Mērķis ir pētīt sociālās grupas un atklāt to cilvēciski emocionālās šķautnes un ikdienu Latvijas sabiedrībai, apzinoties, ka māksla ir labākais veids, kā mudināt vispārējo sabiedrību lauzt savus stereotipus un sekmēt sociālā nošķīruma mazināšanos. Tas būtu aicinājums visai sabiedrībai apzināties savus līdzcilvēkus, motivēt no tiem nenovērsties, bet vairāk komunicēt, kā arī iedrošināt nošķirto sociālo grupu pārstāvjus apmeklēt kultūras pasākumus un justies sabiedrībā pieņemtiem un vajadzīgiem.

Sociālās grupas, kuras pētīs mākslinieki: cilvēki ar mentālās veselības traucējumiem, Lucavsalas mazdārziņu īpašnieki, indiešu un pakistāņu kopienas Rīgā, Ziemeļkurzemes lībieši, cilvēki bez tuviniekiem/vientuļi cilvēki (veci cilvēki, pusmūža vīrieši/sievietes bez partneriem, pansionāti, bērnu nami u.tml.), pusaudži, kas dzīvo ārpus ģimenēm aprūpes namos ("sistēmas bērni"). Mērķgrupa, kas ar šo mākslas projektu tiks sasniegta, izglītota un informēta: vispārējā sabiedrība.

Projekta laikā seši latviešu fotogrāfi trīs mēnešu laikā veidos sociālu mākslas pētījumu par viņu individuālo pieredzi un pētītajiem cilvēkiem, radot mākslas darbus, kas personiski atklāj katras sociālās grupas iezīmes, bet atklājot to vienlīdzību ar ģenerālo sabiedrību. Projekta izstādes iecere tiks realizēta digitalizētā formātā, proti, tiks izveidota mājaslapa, kurā tiks publicēti dokumentālie mākslas fotogrāfiju stāsti, varoņu stāsti un intervijas, informācija par projektu un māksliniekiem. Projektam tiks veidota arī Facebook lapa, kurā tiks uzturēta komunikācija ar projekta sekotājiem. Tajā tiks arī translēta diskusija ar māksliniekiem, projekta varoņiem, kuru vadīs antropoloģe Rūta Muktupāvela.

Detalizēta informācija

Piešķirtais finansējums: 6997,19 EUR / 4 917.65 LVL;
Projekta numurs: 2020.LV/NVOF/MIC/019/49
Projekta īstenotājs: Fonds “Mākslai vajag telpu”
Īstenošanas vieta: Rīga, Ziemeļkurzeme. Digitālā vide – projekta rezultāti tīmekļa vietnē
Īstenošanas ilgums: 01.04.2020.-31.10.2020.

Projektā sagatavotie materiāli

Projektā sagatavotie materiāli