Sākums > Finansējuma avoti

sif-jauns-kras


Latvija – mūsu mājas

Izvērstais skats
Finansējuma avots: Valsts budžeta programmas 2002-2019
Programma: Latvijas NVO fonda programma sabiedrības saliedēšanai “Ārpusskolas pasākumu programma” 2013

Meklēt projektusVisi projektu piemēri

Amatas novada Drabešu pagasta bezpeļņas organizācija – Sprīdīšu draugu biedrība šopavasar uzvarēja Sabiedrības integrācijas fonda izsludinātajā konkursā par bērnu vasaras nometņu sarīkošanu Latvijas un ārzemēs dzīvojošo un strādājošo tautiešu bērniem Šī projekta mērķis ir stiprināt ārzemēs dzīvojošo latviešu bērnu nacionālo identitāti un veicināt kopīgu darbošanos ar tēvzemē dzīvojošiem bērniem.

Lai realizētu savu projektu „Latvija – mūsu mājas" Sprīdīšu draugu biedrība no 12. jūlija līdz 21.jūlijam Drabešu pagasta „Apneros" rīkoja 10 dienu ilgu nometni 50 bērniem. Tajā piedalījās 20 bērni no Latvijas un 30 Sprīdīši no 12 ārvalstīm: Anglijas, Beļģijas, Dānijas, Francijas, Holandes, Igaunijas, Īrijas, Kanādas, Norvēģijas, Šveices, Vācijas un Zviedrijas. Tik daudz darbīgo Sprīdīšu vienkopus pulcējās pirmo reizi. Šī nometne ir kā vērtīga balva tādiem skolēniem, kuri to ir godam nopelnījuši par labu uzvedību un sekmēm mācībās un skolas aktivitātēs.

Sprīdīšu nometne ir pati vecākā Latvijā, kura nepārtraukti darbojas jau 19. gadu un tajā skolas brīvlaiku pavadījuši vairāk nekā 2500 bērnu no Latvijas un ārvalstīm. Nometņotāju pulkā pirmo reizi bija arī divi latviešu bērni no tālās Kanādas – Toronto.

Sprīdīšu nometne atrodas gleznainā, ekoloģiski tīrā vietā Gauča ezera krastā. Šeit ir ideāli apstākļi nodarbību un dažādu pasākumu rīkošanai, Latvijas dabas izpētei un iepazīšanai, sportošanai, tūrismam, savu radošo talantu izkopšanai. Ar bērniem strādā radoši un pieredzes bagāti, audzinātāji, kuri tāpat kā nometņotāji šo skaisto Latvijas dabas nostūri un nometni ir no sirds iemīļojuši.

Svarīgākais guvums visiem mērķgrupas bērniem: viņi ir aktīvi un saturīgi pavadījuši laiku nometnē, stiprinājuši savu veselību, apguvuši un saglabājuši latviešu valodu, kultūru un tradīcijas, guvuši jaunas zināšanas un prasmes un jaunus draugus. Un visi bērni kopā būs tie, kuri veidos Latviju par plaukstošu valsti, kurā ikviens no viņiem būs piederīgs un vajadzīgs.

Plašāka informācija: www.apneri.lv

Video: Ārpusskolas pasākumu programmas (2013) Projekts "Latvija - mūsu mājas"

Īstenotāja statuss: biedrība/nodibinājums
Piešķirtais finansējums: 11 984,33 LVL / 17 052.17 EUR
Projekta īstenotājs: Biedrība „Sprīdīšu draugi”