Sākums > Aktualitātes > Jaunumu arhīvs > Jaunumi > 22.jūlijs – Eiropas rīcības diena naida noziegumu [..]

22.jūlijs – Eiropas rīcības diena naida noziegumu upuru pieminēšanai

Pēdējos gados mēs esam liecinieki dažādu pamattiesību pārkāpumu, tostarp fiziskiem un verbāliem uzbrukumiem minoritāšu grupām, imigrantiem un organizācijām, kas iestājas par cilvēktiesībām. Visas Eiropas valstis ir apņēmušās cīnīties pret diskrimināciju un neiecietību, tai skaitā naida runu un naida noziegumiem.

Lai pieminētu naida nozieguma upurus un rosinātu cilvēkus visā Eiropā atbalstīt naida noziegumu upurus, kā arī lai veiktu rīcības pret naida noziegumiem, š.g. 22.jūlijā Eiropas Padomes Kustība "Naidam Nē" (Council of Europe's No Hate Speech Movement) organizē Eiropas dienu naida runas upuru pieminēšanai.

Datums – 22.jūlijs, ir izvēlēts, ņemot vērā 2011.gada 22.jūlijā notikušo teroraktu Norvēģijā, kur Oslo un Hūles (Hole) pašvaldībā traģiska slaktiņa rezultātā tika nogalināti 77 cilvēki.
Naida noziegumu atpazīšanai un atzīšanai ir liela loma taisnīguma ievērošanā.

Ko TU vari darīt!
Apmeklē Kustības PRET naida rumu mājas lapu http://www.nohatespeechmovement.org/ un pievienojies kampaņai pret naida runu, rasismu un diskrimināciju. Mājas lapā Jūs varat arī uzzināt vairāk par to, kā Jūs varat iesaistīties, un to, ko Jūs varat darīt šajā rīcības dienā.

Islande, Lihtenšteina un Norvēģija veicina pilsoniskās sabiedrības attīstību un atbalsta sociālā taisnīguma, demokrātijas, tolerances un cilvēktiesību vērtību stiprināšanu. Eiropas Ekonomiskās Zonas un Norvēģijas finanšu instruments ir stratēģiskais partneris Eiropas Padomei kustībai „Naidam NĒ".

Vairāk informācija (angļu valodā):
Ko EEZ un Norvēģijas finanšu instrumenti dara, lai cīnītos pret naida noziegumiem un naida runu
EEZ un Norvēģijas finanšu instrumentu sadarbība ar Eiropas Padomi
Atbalsts pilsoniskai sabiedrībai 15 Eiropas valstīs

***
Vairāk par EEZ finanšu instrumenta programmu "NVO fonds"

EEZ Finanšu instrumenta mājas lapa Latvijā: www.eeagrants.lv

EEZ Finanšu instrumenta oficiālā mājas lapa: www.eeagrants.org