Home > Sources of funding

sif-jauns-kras


Kopīgā telpa: mūzika, laiks, politika

Extended view
Source of Funding: State budget programmes 2002-2014
Program: "NVO līdzfinansējuma programma 2014-2016"

Search projects

Projekta kopsavilkums:

"Kopīgā telpa: mūzika, laiks, politika" ir starptautiska platforma mākslinieciskai un akadēmiskai izpētei un jaunradei laikmetīgā teātra telpas un scenogrāfijas jomā. Teātra telpa projektā tiek pozicionēta kā starpdisciplināra mākslas forma, aktīva vide ideju apmaiņai radošā un sociālā līmenī, kas veido attiecības un veicina mijiedarbi starp mākslinieku un skatītāju. Viens no projekta galvenajiem uzdevumiem ir strādāt ar netradicionāliem teātra telpas modeļiem, kas pieļauj ne tikai unikālu un individuālu mākslas piedzīvojumu, bet arī kopīgu telpas pieredzi - spēcīgu sociālo attiecību veidošanos.
Projekts skar tādas jomas kā teātris, scenogrāfija, arhitektūra, vizuālā māksla. Tās ir dažāda veida akadēmiskas un izglītības programmas – simpoziji, meistardarbnīcas, lekcijas, kurās profesionāļi kopā ar studentiem rada un analizē jaunus teātra telpas modeļus un laikmetīgo scenogrāfiju. Tās ir izrādes, izstādes un mākslas darbi, kas visplašākajam skatītāju lokam piedāvā jaunu teātra un scenogrāfijas pieredzi netradicionālās norises vietās. Tā ir SpaceLab – starptautiska scenogrāfijas, teātra dizaina un telpas izglītības laboratorija, kas notiek Prāgas Scenogrāfijas kvadriennāles laikā un pulcē ap 3500 studentu no visas pasaules. Tās ir īslaicīgas starptautiskas mākslinieku rezidences neierastā vidē.

Projekta aktivitātes tiek īstenotas Čehijā, Maķedonijā, Somijā, Latvijā, Itālijā, Polijā, Nīderlandē, Norvēģijā, Lielbritānijā, Izraēlā.

Projekta rezultāti:
Projekta rezultātā tiek īstenots teorētisku un māksliniecisku pasākumu kopums, kas paplašina teātra telpas jēdzienu, iesaista plašu cilvēku loku, t.sk. neprofesionāļus mākslas darbu tapšanā un norisē, veido kvalitatīvi jaunas mākslinieku un skatītāju attiecības, piesaista jaunu auditoriju.

Iesaistītie partneri:
Latvijas Jaunā teātra institūts (LJTI) ir pilnvērtīgs projekta partneris, kas piedalās gan kopīgajās aktivitātēs un nodrošina Latvijas pārstāvju dalību projekta starptautiskajās aktivitātēs, gan īsteno programmu Latvijā.
Projekta koordinators ir Čehijas Mākslas un teātra institūts. Pārējie partneri ir Somijas Nacionālā galerija un Laikmetīgās mākslas muzejs Kiasma, Santarkandželo teātra festivāls (Itālija), Viktorijas un Alberta muzejs un Centrālā Runas un drāmas skola (Lielbritānija), Utrehtas Mākslas augstskola (Nīderlande), Prāgas Teātra akadēmija (Čehija), Radošo aktivitāšu centrs IMPACT (Maķedonija), Silēziešu muzejs un Zbigņeva Raževska Teātra institūts (Polija), Norvēģijas Teātra akadēmijas Ostfoldas Universitātes koledža, Vizuālā teātra skola (Izraēla).

Latvijā īstenotās projekta aktivitātes:
Galvenās "Kopīgās telpas" aktivitātes Latvijā notiks 2015. gada 4.-10. septembrī Starptautiskā jaunā teātra festivāla "Homo Novus" laikā: starptautisks scenogrāfijas un teātra telpas simpozijs, izstāde, kā arī izrāžu programma, kas iepazīstinās ar jauniem izrādes telpas principiem. Tajā iekļauti jau gatavi darbi un trīs jaunas izrādes, ko kopā ar latviešu jauniešiem veidos kanādiešu mākslinieki Mammalian Diving Reflex un latviešu režisori Elmārs Seņkovs un Mārtiņš Eihe.

Legal status of Project Promoter: Association/Foundation
Amount of Grant Awarded: 15 000,00 EUR / 10 542.06 LVL;
Project number: 2014.LV/LF/24
Project Promoter: Biedrība „Latvijas Jaunā teātra institūts”
Partner(s): Mākslas un teātra institūts (Čehija)
Start date of project: 01.05.2015.
Project finish date: 30.09.2015.
Legal address: Miera iela 39-2, Rīga, LV-1001
Duration of the project: 01.05.2015.-30.04.2016.
Status: Noslēgts līgums