Datums 16. augusts, 2022
Laiks13.00–16.00
Vieta Sustento, Elizabetes ielā 57-15, Rīga

Pieteikšanās termiņš ir beidzies

Ilustratīvs attēls

Atvērtības triatlona mērķis ir sniegt dalībniekiem iespēju izprast dažādību kultūru un rasu kontekstā, kā arī atpazīt savu aizspriedumu izcelsmi, iemācīties praktiskus veidus, kā pārvarēt savus aizspriedumus, izskaidrojot tos, kas veido noteiktāku pamatu savu mērķu sasniegšanai, veiksmīgi pieņemot un cienot citādo.

 

Kuri var pieteikties? Atvērtības triatlonā aicinām pieteikties visus, kuri vēlas apgūt mūsdienām būtiskas prakses dažādības pieņemšanas un atvērtības jomā. Aicinām iegūt pieredzi un atbalstu no profesionāliem personības attīstības treneriem un iepazīties ar citiem jauniem un radošiem cilvēkiem, kurus vieno atvērtība.

 

ATVĒRTĪBAS TRIATLONA POSMI:

#ATRAST Pasākuma laikā notiks praktiskas aktivitātes, kas veicinās izpratni par etniskās piederības jautājumiem Latvijas kontekstā un ļaus iejusties citu personu apstākļos, tādā veidā paaugstinot empātiju, veidojot sadraudzību un saliedēšanos starp pasākuma dalībniekiem.

#SAPRAST Motivācijas paaugstināšanas pasākums, kura laikā tiks organizēta tikšanās ar personām, kuras par spīti stereotipiem, kas pret tām vērsti viņu etniskās piederības dēļ, ir spējuši radīt sev vēlamu vidi, piemēram, studēt, strādāt algotu darbu un nodarboties ar hobijiem. Pasākums ietvers viesa dalīšanos pieredzē, jautājumu un atbilžu daļu, kura laikā dalībnieki varēs uzdot sev interesējošos jautājumus, kā arī sadraudzības daļu brīvā formātā.

#AUGT Sertificēta personības attīstības trenera vadībā dalībniekiem būs iespēja novērtēt dāžādas savas dzīves jomas un uzstādīt mērķus personīgajā un profesionālajā jomā.
Pasākumu kopumā paredzēti izaugsmi veicinoši uzdevumi un tikšanās ar interesantiem cilvēkiem. Ja esi pārliecināts, ka varēsi piedalīties visā pasākumu kopumā (16.08. un 13.09.), piesaki savu dalību, aizpildot pieteikuma anketu līdz 09.08.2022: bit.ly/3JsfOH5. Dalībniekiem, kuru dzīvesvieta atrodas ārpus Rīgas, pasākuma organizatori kompensēs ekonomiski pamatotākā transporta izdevumus.

 

PROGRAMMA: 16.08.2022. no plkst. 13.00 līdz 16.00
#ATRAST: Mums ir nozīmīgi, ka dalībnieki atpazīst un apzinās, kā arī izprot dažādību savā dzīvē. Dažādība un citu pieņemšana ir prasme, kuru var attīstīt. Mēs iemācīsim Tev apgūt instrumentus, kuri atbalstīs Tevi ikdienas gaitās gan personīgajā, gan profesionālajā dzīvē.
12.30 Ierašanās un reģistrācija
13.00 Pasākuma atklāšana un informācija par pasākumu kopumu (Rasma Pīpiķe, dažādības vadības eksperte)
13.10 Iepazīšanās
13.20 Klusā diskusija par tēmu etniskā piederība un rase. Vai tā ir problēma Latvijā? Kas ir galvenie izaicinājumi? Kā mēs tos risinām? Vai zinām, kā tos risināt?
Kopsavilkums un secinājumi pēc klusās diskusijas.
14:00 Saruna ar Kasparu Arhipovu par izaicinājumiem šodienas kontekstā cilvēkiem ar citu etnisko piederību. Jautājumi un atbildes no dalībniekiem. Viesis: Kaspars Arhipovs, Kultūras Ministrija.
14:20 Darām zināšanas: Cieņpilnas sarunāšanās formulas apgūšana, praktiska nodarbība. Rasma Pīpiķe, dažādības vadības eksperte.
Gardu muti: Mūsu meksikāņu draugs Havjers Garsia visus cienās ar izcili pagatavotu meksikāņu tomātu zupu (gaspačo)

 

PROGRAMMA: 13.09.2022. no plkst. 11.00 līdz 17.00
#SAPRAST: Mums ir nozīmīgi, ka dalībnieki apzinās un izprot, kā veidojas motivācija. Kā dalībnieks var veicināt savu motivācijas attīstību, respektējot citu viedokli un fokusējoties uz citu pozitīvajām īpašībām, nevis trūkumiem?
10.30 Ierašanās, reģistrēšanās
11.00 Ievads, dienas uzstādījums (Rasma Pīpiķe, dažādības vadības eksperte)
11.15 Iepazīšanās
11.45 Pieredzes aplis: jogas treneris un masieris Savrmitra Singht – Latvijā ieradies no Indijas un dzīvo Rēzeknē. Savrmitram ir grāds ķīmijā. Viņš pārstāvējis savu valsti Olimpiskajā komandā.
12.15 Ieskats jogas pasaulē (Savrmitra Sing)
12.30 Gardu muti: cienasts
13.15 Pieredzes aplis: vjetnamiešu mākslinieks CaoViet Nguyen – absolvējis Jāņa Rozentāla mākslas skolu, divus gadus studējis Mākslas akadēmijā līdz sācis ilustratora karjeru, komiksa "Lāčplēsis" autors.
13.45 Pieredzi dažādību: iespējamie kaimiņi. Situācijas izspēle, kuras ietvaros dalībniekiem būs jādomā par to, kādi ir viņu pašu aizspriedumi pret dažādām cilvēku grupām, tajā skaitā cilvēkiem ar citu rasi un etnisko piederību. Izmantojot darbu grupas, dalībniekiem būs nepieciešams vienoties par to, kādiem kaimiņiem viņi būs gatavi izīrēt dzīvokli. Rasma Pīpiķe
14.30 Secinājumi un rakstisko atziņu fiksēšana (Rasma Pīpiķe)
14.45 Labbūtības pauze

#AUGT: Mums ir nozīmīgi, ka dalībnieki spēj noteikt savai dzīvei mērķus un īstenot tos. Šajā nodarbībā veiksim pašnovērtējumu, analizēsim esošo situāciju un izstrādāsim praktisku plānu, ar kura palīdzību spēsiet atrisināt savas dzīves izaicinājumus.
Darām zināšanas: praktiska nodarbība sertificētas personīgās izaugsmes treneres Ilze Valdmane vadībā
15.00-15.05 Uzstādījums (Rasma Pīpiķe)
15.05-15.40 Vērtību nozīme ikdienā (Ilze Valdmane)
15.40 Mērķu izvēle un sasniegšana (Ilze Valdmane)
16.00 Dalībnieki tiks aicināti veikt savas dzīves kvalitātes novērtējumu, izmantojot metodi “vērtību zieds”. Metodes pamatā ir cilvēka pašvērtējums par dažādām savas dzīves sfērām (Rasma Pīpiķe).
16.15 Individuālās mērķu kartes izveidošana (Rasma Pīpiķe)
16.40 Noslēguma aplis (Rasma Pīpiķe)
Neformālās sarunas

 

*Visas nodarbības notiks Rīgā, Skolas ielā 14, Kaņepes kultūras centra pagaidu telpās Ja mainīsies epidemioloģiskā situācija, pasākumi var tikt pārcelti uz attālināto formātu.